Animační programy

Vytvoření animace je poměrně obtížný úkol.K vyřešení, které potřebujeme specializované programy.V tomto článku budeme zvažovat řadu placených a bezplatných programů pro vytváření animací.Od jednoduchých programů, které vytvářejí animaci GIF, od hotových obrázků až po výkonné a profesionální nástroje pro vytváření kreslených filmů.

Obsah
  1. Zdarma programy pro vytváření animací
  2. Placené programy pro vytváření animací
Bezplatné programy pro vytváření animací

UnFREEz je bezplatný nástroj pro vytváření animací GIF z hotových obrázků.Program UnFREEz je malý a může uživateli nabídnout pouze ty nejpotřebnější funkce.UnFREEz má však i výhody, z nichž hlavní je jednoduchost.Aby bylo možné vytvořit animaci GIF, stačí obrázky očíslovat a pak „přetáhnout“ soubory do zvláštního okna programu.Dalším krokem je určení zpoždění mezi snímky a umožnění cyklování animace.To je vše, poté stačí kliknout na tlačítko Vytvořit animovaný GIF a vaše animace je připravena.

>>> Stáhnout UnFREEz

Plastový animační papír - Výkonný program pro vytváření animací od nuly.Dříve byl plastický animační papír placen, ale v současné době je vývojář distribuován zdarma.Tento program poskytuje obrovskou sadu profesionálních nástrojů pro animaci.Zde může uživatel použít šestnezávislé vrstvy, ovládání osvětlení, vytváření hrubých konceptů a mnoho dalšího.Výsledek práce lze uložit v libovolném formátu, který vám vyhovuje.

>>> Stáhnout plastový animační papír

Synfig Studio ] Je to silný bezplatný animační program.Jednou z neobvyklých vlastností tohoto programu je funkce zvaná doplnění.Umožňuje automaticky vytvářet přechodné snímky nezbytné pro vytváření animací.Kromě toho má Synfig Studio mnoho dalších nástrojů, které vám umožní vytvořit skutečně profesionální práci.

>>> Stáhnout Synfig Studio

Stvoření -stejně jako papír na animaci plastů byl tento program dříve placen.Creatoon je navržen tak, aby vytvořil tzv. Vystřihovanou animaci.Podobné animace Sada nástrojů, které uživatel programu přijímá na velmi vysoké úrovni.Trochu praxe a tento program vám umožní vytvořit velmi kvalitní karikatury.

>>> Stáhnout Creatoon

Tužka - výkonnáprogram s jednoduchým a intuitivním rozhraním.Tento program je navržen tak, aby kreslil animaci snímek po snímku.Uživatel má k dispozici všechny potřebné sady funkcí pro zjednodušení procesu kreslení.Jednou z těchto funkcí je tzv. „Cibulová slupka“ - průsvitné předchozí snímky.Dokončenou animaci lze uložit ve video formátech nebo ve formátu SWF.

>>> Stáhnout tužku

Placené programy pro vytváření animací

Placené programy tohoto druhu jsou mnohem větší.V tomto článku se budeme zabývat pouze několika nejjednoduššími.

Easy GIF Animator - placený program pro vytváření animací ve formátu * .gif.Easy GIF Animator umožňuje rychle vytvářet animované bannery, tlačítka nebo avatary.Vývojáři poskytli téměř všechny funkce, které byste mohli potřebovat při vytváření animace.V tomto programu může uživatel ovládat všechny parametry souboru gif.Například při vytváření animace můžete určit zpoždění mezi snímky, dobu trvání animace, barevnou paletu.Program Easy GIF Animator navíc umožňuje přidat do animace text a různé efekty.Výsledek práce lze uložit ve formátech SWF (flash), AVI a GIF.

>>> Stáhnout Easy GIF Animator

Aleo Flash Intro BannerMaker - placený program pro vytváření animací.Program má jednoduché a intuitivní rozhraní ve stylu průvodce.Pomocí programu můžete rychle vytvářet krásná tlačítka, bannery, avatary, animované texty a videa.Aleo Flash Intro Banner Maker poskytuje uživateli velké množství různých efektů, které zradí vaši animaci bez opakovaného kouzla.Výsledek programu lze uložit do souborů SWF, GIF a AVI.

>>> Stáhnout Aleo Flash Intro Banner Maker