BOOTMGR chybí

Chyba BOOTMGR chybí, je velmi častým problémem.Dříve či později se s tím bude potýkat každý uživatel počítače, který používá operační systém Windows.V tomto článku budeme hovořit o příčinách chyby BOOTMGR a o tom, jak ji opravit.

Chyba BOOTMGR chybí je zpráva oznamující, že operační systém nemohl detekovat spouštěcí informace v prvním sektoru pevného disku.Bez těchto informací není načtení operačního systému možné.Počítač se proto zastaví a na obrazovce se zobrazí zpráva „BOOTMGR chybí“.

K této chybě může dojít z několika důvodů:

  • Operační systém není v počítači nainstalován;
  • V nastavení systému BIOS je označen nesprávný spouštěcí disk.Operační systém je nainstalován na jednom pevném disku a systém BIOS se pokouší spustit operační systém z jiného disku;
  • Informace o bootování pevného disku byly poškozeny;

BOOTMGR chybí - nesprávná nastavení v BIOSu

Pokud se zobrazí zpráva „BOOTMGRchybí “, první věc, kterou musíte udělat, je zkontrolovat nastavení systému BIOS.Je pravděpodobné, že systém BIOS označuje spuštění z pevného disku, který nemá operační systém.

Jdeme do BIOSu a otevřeme sekci BOOT.

Dále přejděte do části „Priority BBS jednotky pevného disku“.

Zde můžete konfigurovatpořadí pevných disků, které bude použito pro zavedení operačního systému.

Jako první disk k zavedení vyberte disk, na kterém je nainstalován operační systém.V našem případě se jedná o Intel SSD.Poté se vrátíme do sekce BOOT a zkontrolujeme pořadí bootování operačního systému.

V případě potřeby změňte pořadí spouštění tak, aby byl pevný disk použit v první řadě.Po provedení všech změn nastavení systému BIOS výsledek uložte, ukončete a zkuste načíst operační systém.Pokud se nadále zobrazuje zpráva „BOOTMGR chybí“, je problém v zaváděcím sektoru.

Pozor! Nastavení systému BIOS se mohou lišit v závislosti na modelu základní desky.Tento průvodce nastavením systému BIOS je příkladem.

BOOTMGR chybí - problémy s bootovacím sektorem

Pokud po kontrole nastavení systému BIOS problém přetrvává, pravděpodobně máte poškozený bootovací sektor pevného disku.Chcete-li obnovit spouštěcí sektor, musíte použít disk s operačním systémem Windows.

Vložte disk a restartujte počítač.Po restartu se zobrazí zpráva „Stisknutím libovolné klávesy spusťte systém z CD nebo DVD“.

Stisknutím libovolné klávesy spusťte počítač z optického disku.Po zavedení z disku se zobrazí okno s výběrem jazyka.Vyberte ruštinu a klikněte na tlačítko „Další“.

V dalším okně klikněte na odkaz „Obnovení systému“.

Dále se spustí vyhledávací okno pro nainstalované operační systémy Windows.

​​

Pokud má počítač problémy s načtením operačního systému, budete vyzváni k odstranění chyby a restartování počítače.Klikněte na tlačítko „Opravit a restartovat“.Pokud nebyly zjištěny problémy se stahováním, zobrazí se okno „Možnosti obnovení systému“.

Pokud se poté situace s chybou „BOOTMGR chybí“ nevyřeší, spustíme systém znovu z instalačního disku Windows a přejdeme do části pro obnovení systému.Tentokrát budeme vyzváni k výběru operačního systému.Vyberte a klikněte na tlačítko „Další“.

Poté by se před vámi mělo otevřít okno „Nastavení obnovení systému“.

Otevřeme příkazový řádek a postupně zadáváme dva příkazy:

  • bootrec /fixboot
  • bootrec /fixmbr

)

Poté by měla zmizet chyba „BOOTMGR“ a počítač by se měl normálně spustit.