Byl zjištěn pevný disk Windows

V tomto článku budeme hovořit o chybě, kterou může způsobit operační systém Windows.Tato chyba zní takto: Windows zjistil problém s pevným diskem, okamžitě zálohujte všechny soubory.V případě podobné chyby se uživatelé obvykle ptají „jak odstranit chybovou zprávu“ nebo „jak chybu odstranit“.Málo lidí se však zajímá o příčinu této chyby a hlavně o její důsledky.

První a nejdůležitější věc, kterou o této chybě vědět, je, že váš pevný disk havaruje.

Jinými slovy zemře a máte jen velmi málo času na uložení vašich dat.Nejedná se o viry, nejedná se o problémy s ovladači, nejedná se o problém, který lze vyřešit jednoduše přeinstalováním systému Windows, a rozhodně to není problém, který lze jednoduše ignorovat.Pokud se zobrazí zpráva oznamující, že systém Windows zjistil problém s pevným diskem, je třeba naléhavě začít kopírovat data.Dále uvádíme řadu tipů, které vám pomohou obnovit maximální data z poškozeného pevného disku.

Tip # 1. Určete přesně, který pevný disk umírá.

Pokud má váš počítač více než jeden pevný disk, musíte nejprve určit, který pevný disk selže.Klikněte na tlačítko „Zobrazit podrobnosti“ v okně se zprávou o problémech s pevným diskem.Na samém spodku okna by měla být informace o disku.

Tip # 2. Pokud je na tomto disku nainstalován operační systém, pak prokopírování dat je lepší použít jiný počítač.

Pokud je operační systém nainstalován na umírajícím disku, raději vypněte počítač, vyjměte tento disk a připojte jej k jinému počítači.Můžete tak trochu zpomalit proces ničení disku a kopírovat více dat.

Číslo tipu 3. Pro kopírování dat z poškozeného pevného disku je lepší použít správce souborů, například Total Commander.

Pokud je disk poškozen, bude kopírování obvyklým způsobem obtížné.Problém je v tom, že když Průzkumník Windows narazí na soubor, který nelze přečíst, začne zamrznout.Z tohoto důvodu je proces kopírování značně zpomalen.

Tip # 4. Nejprve zkopírujte nejdůležitější data.

Nepokoušejte se vše kopírovat.Nejprve vyberte nejdůležitější data uložená na umírajícím disku a zkopírujte je.Obvykle se jedná o dokumenty, osobní fotografie a videa.

Rada pro budoucnost.Vytvořte zálohy.

Říká se, že lidé jsou rozděleni do dvou typů: ti, kteří provádějí zálohy, a ti, kteří budou provádět zálohy.Vytvořte si záložní kopie všech svých dat a nemusíte nic kopírovat z umírajícího disku, který vypaluje cenné nervové buňky.