Chybí ikona baterie na notebooku Windows 10

Chybějící ikony a ikony na hlavním panelu systému Windows 10 jsou poměrně častým problémem.V tomto případě může být příčinou tohoto chování operačního systému celá řada poruch.To může být výsledkem instalace programů „tweaker“, neúspěšné aktualizace nebo jednoduše virové infekce.

V tomto článku se budeme zabývat jedním z typických problémů, jmenovitě zmizením ikony baterie notebooku.Bez této ikony uživatel nemůže vyhodnotit úroveň nabití baterie a zbývající životnost baterie, což velmi ztěžuje používání notebooku.Proto, pokud k tomuto problému dojde, musí být vyřešen co nejdříve.Nyní se podíváme na několik způsobů, které mohou pomoci, pokud jste ztratili ikonu baterie na hlavním panelu systému Windows 10.

Povolení ikony baterie v nabídce Možnosti

Pokud v notebooku chybí ikona baterie, je třeba nejprve zkontrolovatNastavení v nabídce Možnosti.Možná je možné tuto ikonu vrátit jednoduše aktivací jednoho přepínače.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na hlavním panelu av zobrazené nabídce vyberte příkaz „Možnosti hlavního panelu“.

V důsledku toho by se před vámi měla zobrazit nabídka „Možnosti“ s otevřenou částí."Přizpůsobení - hlavní panel."Zde musíte procházet seznam nastavení a najít blok „Oblast oznámení“.Tato část bude obsahovat odkazy na dvě podsekce: „Vyberte ikony zobrazené na hlavním panelu“ a „Zapnout a vypnout systémové ikony“.

Je třeba střídavě otevřít oba tyto odkazy a v obou sekcích zapnout ikonu napájení.

Pokud se po provedení těchto kroků na hlavním panelu systému Windows 10 objevila ikona baterie, problém byl pouze v nesprávném nastavení.Tato metoda však ne vždy pomůže, někdy je ikona baterie zapnutá, ale stále se neobjevuje na hlavním panelu.V takových případech musíte vyzkoušet jiné způsoby řešení problému.

Povolení ikony baterie pomocí „Správce zařízení“

Pokud ikona notebooku na notebooku zmizí a již jste zkontrolovali nastavení v nabídce Možnosti, můžete zkusit aktualizaci konfiguracehardware pomocí „Správce zařízení“.

Chcete-li to provést, připojte notebook k napájení pomocí napájecího adaptéru a otevřete „Správce zařízení“.V systému Windows 10 to lze provést několika způsoby, například můžete jednoduše otevřít nabídku Start a použít vyhledávání, nebo stisknout kombinaci kláves Windows-R a spustit příkaz „mmc devmgmt.msc“.

Po spuštění „Správce zařízení“ otevřete rozevírací seznam „Baterie“, klepněte pravým tlačítkem myši na položku „Baterie se správou kompatibilní s ACPI“ a v zobrazené nabídce vyberte „Odstranit zařízení“.

PotéChcete-li zařízení smazat, otevřete nabídku „Akce“ a vyberte „Aktualizovat konfiguraci hardwaru“.

Podobná operace musí být provedena pro zařízení „AC adaptér“.Nejprve jej odstraňte ze „Správce zařízení“ a poté aktualizujte konfiguraci.Nezapomeňte také restartovat notebook, vyloučíte tím zamrznutí některých součástí systému Windows 10 nebo ovladačů.

Další tipy pro obnovení ikony baterie

Pokud žádný z výše uvedených postupů nepomůže obnovit ikonu baterie na hlavním panelu systému Windows 10, můžete zkusit také následující kroky:

  • Kontrola editoru místních skupinových zásad (pouze pro Windows 10 Pro a Enterprise) .V Editoru místních zásad skupiny v části „Konfigurace uživatele - Šablony pro správu - nabídka Start a hlavní panel“ najděte zásady „Odstranit indikátor baterie“ a přepněte je do polohy „Zakázáno“.
  • Instalace dalšího antiviru a kontrola systému .Chybějící ikony na hlavním panelu mohou být způsobeny viry infikujícími váš notebook.Chcete-li to zkontrolovat, musíte nainstalovat dobrý antivirový program a provést kontrolu systému.Můžete také použít antivirové programy, které nevyžadují instalaci.Například nástroj Kaspersky Virus Removal Tool nebo Dr.Web CureIt.
  • Přeinstalace ovladačů pro notebook .Řidič základní desky notebooku je zodpovědný za správu baterie a napájení.Pokud dojde k problémům s tímto ovladačem, může to způsobit, že ikona baterie zmizí.DoChcete-li tuto možnost zaškrtnout, přeinstalujte ovladače.
  • Zkontrolujte integritu systémových souborů .Poškození systémových souborů může způsobit různé problémy s operačním systémem Windows 10. Chcete-li zkontrolovat jejich integritu , spusťte příkazový řádek s právy správce a spusťte příkaz „sfc /scannow“.