Co dělat, když zvuk nefunguje v počítači se systémem Windows 7 nebo Windows 10

Zvukové problémy jsou některé z nejčastějších.Dříve či později se každý uživatel potýká s tím, že zvuk přestane na svém počítači fungovat.Někdy se to stane po některých významných změnách v systému, a někdy problém vyvstává, jako by sám.

V tomto článku se dozvíte, co dělat, pokud zvuk nefunguje v počítači se systémem Windows 7 a Windows 10. Co je třeba zkontrolovat a jak opravit zdroj problému.

Zvuk nefunguje kvůli nízké hlasitosti nebo problémům s připojením reproduktorů

Pokud najednou zjistíte, že počítač nepracuje zvuk, je nejprve třeba zkontrolovat, zdahlasitost zvuku v systému.Chcete-li to provést, klikněte na ikonu reproduktoru v pravém dolním rohu obrazovky a v zobrazené nabídce otočte hlasitost na maximum.Pak zkontrolujte, zda zvuk funguje nebo ne.

Kromě toho, pokud váš zvuk nefunguje, měli byste určitě zkontrolovat ovládání hlasitosti na samotných reproduktorech.Pokud váš zvukový systém sestává pouze ze dvou reproduktorů, měl by být takový ovládací prvek na pravém sloupci.Pokud zvukový systém obsahuje subwoofer, bude na něm ovládání hlasitosti.Otočte tento knoflík doprava a zkontrolujte zvuk v počítači.

Pokud zvuk nenía zkontrolujte, zda jsou reproduktory zapojeny do zásuvky a zda jsou připojeny k počítači.

Také je třeba zkontrolovat tlačítko zapnutí /vypnutí, které je obvykle umístěno na pravém reproduktoru nebo subwooferu.Stiskněte toto tlačítko a zkontrolujte zvuk.

Zvuk nefunguje kvůli nastavení zvuku v systémech Windows 7 a Windows 10

Pokud jste zkontrolovali připojení hlasitosti a reproduktorů, ale zvuk v počítači stále nefunguje,stojí za to zkontrolovat nastavení zvuku v operačním systému Windows.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru v pravém dolním rohu obrazovky a přejděte do části „Přehrávací zařízení“.

V důsledku toho by se na kartě „Přehrávání“ mělo před vámi zobrazit okno „Zvuk“.Zde se zobrazí všechny reproduktory připojené k počítači.Současně vedle sloupců bude uvedeno, která zvuková karta pracuje s těmito sloupci, a vedle aktivních reproduktorů bude zelená značka.

Pokud počítač obsahuje dvě zvukové karty (například vestavěné a diskrétní), nemusí váš zvuk fungovat, protože v nastavení systému Windows je vybrána nesprávná kartazvuková karta, ke které jsou připojeny reproduktory.Chcete-li tento problém vyřešit, vyberte myší požadované sloupce a klikněte na tlačítko „Výchozí“.

Zvuk nemusí fungovat kvůli nesprávné konfiguraci reproduktorů.Například pokud máte pouze dva reproduktory a v nastavení je uvedeno 5.1, zvuk může chybět nebo může být velmi zkreslený.Chcete-li to vyřešitproblémy, vyberte aktivní sloupce a klikněte na tlačítko "Konfigurovat".

V důsledku toho se otevře okno, ve kterém musíte vybrat konfiguraci reproduktorů a uložit nastavení pomocí tlačítka „Další“.

Kromě toho lze reproduktory jednoduše vypnout.

Chcete-li povolit sloupce, klikněte na ně pravým tlačítkem a vyberte možnost „Povolit“.

Zvuk nefunguje kvůli ovladačům zvukových karet

Pokud jste zkontrolovali všechny výše uvedené, ale zvuk v počítači stále nefunguje, může být důvod ovladačů.Zkuste stáhnout nejnovější ovladače z webu výrobce zvukových karet, nainstalovat je do počítače a restartovat.Pak zkontrolujte, zda zvuk funguje nebo ne.

Instalace ovladačů není velká věc, ovladače jsou nainstalovány stejně jako jakýkoli jiný program.Spusťte instalační program a několikrát klikněte na tlačítko „Další“.Na konci instalace souhlasíte s restartováním počítače nebo restartováním počítače sami.

Při hledání samotného řidiče mohou vzniknout potíže.Pokud používáte vestavěnou zvukovou kartu, musíte hledat ovladače na webových stránkách výrobce základní desky počítače nebo na webových stránkách výrobce notebooku.Do vyhledávače (např. Google) zadejte název své základní desky (nebo název modelu notebooku) a přejděte na web výrobce.Dále přejděte do části „Podpora - ovladače“.Jako výsledek, před vámiZobrazí se seznam ovladačů, ve kterém budete muset najít ovladač zvukové karty a stáhnout jej do svého počítače.

Pokud máte samostatnou zvukovou kartu (zvuková karta je samostatná deska), musíte hledat ovladače na webové stránce výrobce samotné zvukové karty.Chcete-li to provést, zadejte do vyhledávání název zvukové karty, přejděte na web výrobce a otevřete sekci „Podpora - ovladače“.Pak je vše stejné, stáhněte ovladač do počítače, nainstalujte ho a restartujte systém.