Co je CISS

Čtením článků o tiskárnách na webu se určitě setkáte se zkratkou CISS.Ale takové články ne vždy jasně uvádějí, co je CISS a k čemu se používá.Systém CISS nebo Continuous Ink Supply System je volitelné zařízení pro inkoustovou tiskárnu, které může výrazně ušetřit na kazetách a zjednodušit doplňování.

Skutečností je, že při používání CISS nemusíte doplňovat náplně.Inkoust je uložen v nádržích umístěných mimo tiskárnu a když dojde inkoust, jednoduše je přidejte do nádrže.Proces tankování inkoustové tiskárny je tedy co nejvíce zjednodušen.Současně použití CISS také výrazně šetří vaše peníze.Protože vše, co musíte koupit, je barva.Není třeba přeplatit za tankování nebo dokonce koupit novou kazetu.

Jak CISS funguje

Princip CISS je velmi jednoduchý.Uvnitř tiskárny je instalována speciální kazeta, do které se dodávají tenké zkumavky z nádrží na barvy umístěných mimo pouzdro.Počet takových zkumavek se rovná počtu inkoustových barev, které tiskárna používá.Všechny trubice jsou poměrně tenké a kombinují se do lehkého a flexibilního kabelu.Nainstalovaná kazeta používá speciální čipy.Díky tomu bude tiskárna vždy považovat kazetu za lakovanou.

CISS tiskárna

Výhody a nevýhody CISS

CISS není ideálním řešením pro tisk a má řadunevýhody.Podívejme se podrobněji na všechny výhody a nevýhody tohoto systému.

  • Významné snížení nákladů na tisk.Hlavní výhoda CISS.V některých případech lze náklady na tisk snížit až 50krát.
  • Vysoká kvalita tisku.CISS poskytuje stabilní tlak na tiskovou hlavu tiskárny.Díky tomu tiskárna vytváří trvale vysoce kvalitní obraz.
  • Zvyšují výkon tiskárny.Při používání CISS nemusíte ztrácet čas výměnou kazet.Tiskárna může tisknout nepřetržitě.
  • Zvyšuje zdroje tiskárny.Absence potřeby neustále vyměňovat kazety má pozitivní vliv na životnost tiskárny.
  • S CISS se musí zacházet opatrně.Zejména při přemísťování tiskárny na jiné místo.Inkoust z nádrží se může rozlit.
  • Údržba tiskárny s CISS je o něco složitější než obvykle.Je nutné tyto pokyny dobře prostudovat.
  • Záruka na tiskárnu může být ztracena.

Tiskárny s CISS od výrobce

Epson L100

Nedávno spuštěnoObjeví se tiskárny s předinstalovaným systémem kontinuálního inkoustu.Živý příklad tiskárny s názvem Epson L100.Tato tiskárna používá čtyřbarevný inkoust a je výrobcem vybavena CISS.Tiskárna je vybavena nádržemi, ve kterých uživatelmůže plnit inkoust sám.