Co je lepší tablet nebo notebook

Co je lepší než tablet nebo notebook?To je otázka, na kterou se ptá mnoho uživatelů, kteří plánují koupit nový notebook.Otázka se může zdát divná nebo dokonce naivní, nicméně pro mnohé je to relevantní.Proto se v tomto článku budeme zabývat hlavními výhodami a nevýhodami tablet a notebooků.A také zkuste zjistit, co je lepší než tablet nebo notebook v kontextu konkrétních vzorců použití.

Tablet a notebook jsou dvě zcela odlišná zařízení.Odpověď na otázku, který tablet nebo notebook je lepší, tedy závisí na vašem modelu použití.

Například, pokud potřebujete zařízení pro práci v dopravě nebo jiných stísněných podmínkách nebo pokud potřebujete zařízení pro surfování po síti při sezení na gauči, pak je nejlepší použít tablet.Tablet je také velmi vhodný pro rychlé získání relevantních informací.Abyste si ji mohli vzít z tašky a zkontrolovat svůj e-mail, nebudete potřebovat déle než minutu.I když to není tak jednoduché s notebookem, používání notebooku bude určitě trvat mnohem více času.

Notebooky zase mají řadu důležitých výhod, díky nimž nejsou vzájemně zaměnitelné pro uživatele, kteří vždy potřebují po ruce kompletní počítač.

Hlavní výhody tablet:

  • Kompaktnost. Tablety jsou velmi kompaktní a lehké.Hmotnost tablety zpravidla nepřesahuje 700 gramů.Tato váha je téměř nedosažitelná.pro notebooky.Dokonce i nejtenčí a nejlehčí notebookové moduly váží více než kilogram.Vzhledem ke své kompaktní velikosti a nízké hmotnosti se tablet pohodlně přenáší, je vhodné jej používat na cestách nebo na jiných místech, kde byste nemohli používat objemný a těžký notebook.Na rozdíl od notebooků nepotřebujete pro práci s tabletem stůl a volné místo.Tablet můžete používat téměř v jakékoli situaci.
  • Dlouhá pracovní doba. Většina modelů tablet zajišťuje nepřetržité používání šest až více hodin.To je další indikátor nedosažitelný pro většinu notebooků.
  • Vysoce kvalitní obrazovkas vysokou hustotou pixelů. tabletové obrazovky mají zpravidla vyšší kvalitu a mají vyšší hustotu pixelů než obrazovky laptopů.To vám umožní vytvořit jasnější a příjemnější obrázek oka.Čtení knih a procházení webu na takových obrazovkách je mnohem pohodlnější.

Hlavní výhody notebooků:

  • Plně vybavená hardwarová klávesnice. Je prakticky nemožné pracovat s kancelářskými dokumenty bez plné hardwarové klávesnice.Pokud tedy potřebujete notebook pro práci s textovými dokumenty, prezentacemi nebo tabulkami, neexistuje žádná alternativa k notebooku.
  • Přítomnost velkého počtu vstupních /výstupních portů. Například VGA, HDMI, USB, síťový port, čtečka karet.
  • Možnost skladování velkého množstvídata. Moderní notebooky jsou vybaveny disky SSD nebo pevné disky s kapacitou nejméně 200 gigabajtů.
  • Možnost používat jakýkoli operační systém pro stolní počítače. Před vydáním operačního systému Windows 8 byly tabletové počítače dostupné pouze pro iOS nebo Android.Výsledkem bylo, že na těchto tabletech bylo možné spustit pouze ty programy, které byly navrženy pro tyto operační systémy.Uživatelům tabletu nebyly dostupné žádné programy Windows.S příchodem Windows 8 a tabletů, které běží pod jeho kontrolou, se situace mírně zlepšila.Nyní si můžete zakoupit tablet s operačním systémem Windows 8 a spouštět na něm všechny programy Windows.Instalace Linuxu na takový tablet je však stále velmi problematická.
  • Známý model interakce uživatele s počítačem. Přítomnost výkonného procesoru, hardwarové klávesnice a myši činí zážitek z notebooku stejně jako u plnohodnotného počítače.

Závěry: což je lepší než tablet nebo notebook?

Z popsaných výhod lze vyvodit, že tableta je zařízení pro spotřebování obsahu. To znamená pro použití materiálů, které již vytvořil někdo jiný.Například pomocí tabletového počítače je vhodné procházet webové stránky, videa, číst knihy, přijímat e-maily atd.Kromě toho je tableta téměř nezbytná pro rychlé získání relevantních informací za jakýchkoli podmínek.Takže tablet s podporou mobilního internetuUmožňuje zkontrolovat e-mail nebo přijímat jiná data ze sítě kdykoli a v jakékoli situaci během několika okamžiků.

Na druhé straně je notebook jediným zařízením schopným nahradit plnohodnotný stolní počítač. Pomocí notebooku můžete provádět všechny stejné akce jako při použití běžného stolního počítače.