Co je nového v systému Windows 10

Microsoft skutečně umí překvapit, i když ne vždy dobře.Vydání aktualizované verze systému Windows, která proběhla 14. září pro beta test, bylo více matoucí než překvapující - namísto očekávaných 9 uživatelé okamžitě obdrželi 10. Pravděpodobně vývojáři rozhodli, že provedené změny budou stačit k přeskočení jedné číslice.

Druhé „překvapení“ spojené s Windows 10 - začátkem léta 2015 byla uživatelům nabídnuta nová verze operačního systému formou pravidelné aktualizace.Ne všichni zákazníci společnosti Microsoft na tuto okolnost reagovali pozitivně.Obecně platí, že většina učinila tento krok pro levnou reklamu, což není přípustné pro společnost s takovým hodnocením.

Obecně je Windows 10 poměrně zajímavá verze, která si zaslouží pozornost uživatelů.Možná, že Microsoft opravdu nevymyslel PR společnost, ale neexistují žádné stížnosti na akce vývojářů.

Co je nového ve Windows 10:

Nabídka „Start“ chybějící z předchozí verze byla znovu vrácena na plochu- je umístěna vlevočást obrazovky a prakticky se neliší od úvodní nabídky, která byla oblíbena mnoha Windows 7. Ale pravou stranu obrazovky můžete podle svého uvážení vyplnit tlačítky ve stylu Metro.Obecně platí, že Windows 10 je vhodný pro ty, kteří dávají přednost použití klávesnice a myši, a pro ty, kteří se stanou vlastníkem dotykových obrazovek.

Virtuální desktopy- uživatel může nezávisle určit, kolik počítačů potřebuje pro pohodlí.Velmi příjemnéa nezbytnou aktualizaci, protože klienti Linuxu tuto funkci používají již několik let a skutečně potvrdili její užitečnost.

Schopnost otevírat aplikace Metro ne na celé obrazovce, ale v okně .Jednoduše řečeno, nyní všechny výhody obrazovky Metro, která byla navržena pro dotykové obrazovky, pocítí uživatelé myši a klávesnice.

Rozhraní plochy bylo změněno .A teď není možné popsat všechny změny, protože se dokončuje a neustále aktualizuje.

Grafické změny- v systému Windows 10 - když otevřete okno, vytvoří se pod ním docela nápadný stín, a proto i běžné akce vypadají docela působivě, pokud se vám někdo nelíbí, můžete tuto funkci vypnoutsami.

Aktualizováno bylo také „Hledání“- vyhledávání zadaného dotazu nyní probíhá nejen mezi aplikacemi a soubory, také na internetu.Šťastní, kteří již tuto verzi Windows používali, velmi ocenili nové vyhledávání.

A nejzajímavější „novinkou“ je režim zobrazení úkolů .Nikdo to dříve nenavrhoval, takže se jedná o zásadně nový režim, pohodlí, které uživatelé Windows 10 mohou ocenit. Režim je aktivován zvláštním tlačítkem umístěným na hlavním panelu, což umožňuje spravovat všechny otevřené aplikace najednou.Jednoduše řečeno, je to taková výhodná alternativa k nabídce, nazvaná klávesová zkratka Alt + Tab.

Uživatelé systému Windows 10 však neobdrželi slibovaný prohlížeč Internet Explorer 12.To je opravdu škoda.VAktualizovanou verzi operačního systému navrhli vývojáři 11 verzí standardního prohlížeče.