Co je Onedrive v systému Windows 10 a k čemu je?

Po instalaci systému Windows 10 najde mnoho uživatelů novou ikonu cloudu na hlavním panelu.Tato ikona je vytvořena programem OneDrive, který je nainstalován automaticky s operačním systémem.Nyní budeme hovořit o tom, co je OneDrive a proč je to zapotřebí v operačním systému Windows 10.

Obsah
  1. Co jeOneDrive na Windows 10
  2. Cloudové úložiště
  3. OneDrive
  4. Jak odebrat OneDrive na Windows 10
Co je OneDrive v systému Windows 10

OneDrive je řešení cloudového úložiště společnosti Microsoft.Tato služba se poprvé objevila v roce 2007 pod názvem SkyDrive, později byla přejmenována na OneDrive a stala se součástí operačního systému Windows 10.

Cloud Storage

Logo cloudového úložiště OneDrive.

Abyste vysvětlili, co je OneDrive, musíte nejprve vysvětlit význam pojmu „cloudové úložiště“.Tento termín se používá pro označení služeb, které nabízejí služby pro ukládání uživatelských souborů na serverech na internetu.Připojením k cloudovému úložišti může uživatel do něj nahrát své soubory.Poté jsou soubory uživatele ukládány na internetu (jinými slovy „v cloudu“), dokud je uživatel neodstraní.V takovém případě má uživatel přístup k těmto souborům odkudkoli na světě, kde je přístup k internetu.

Uživatel může také získat odkaz na stažení těchto souborů a jejich sdílení s ostatními uživateli.Uživatel, který takový odkaz obdrželbudou moci přistupovat k souborům a stahovat je do počítače.Většina cloudových úložišť poskytuje uživatelům zdarma několik gigabajtů volného místa v souborech.Chcete-li nahrát soubory přesahující tento limit, musíte si zakoupit placený tarif.

Cloudové služby typu OneDrive lze použít k řešení různých problémů.Nejběžnějším případem použití je přístup k souborům z více pracovních stanic.Pomocí cloudového úložiště můžete organizovat přístup ke stejným souborům z pracovního a domácího počítače, notebooku, tabletu a dokonce z mobilního telefonu.

Dalším případem použití je distribuce vlastních souborů.Pokud často musíte posílat velké soubory přes internet, může cloudové úložiště tuto úlohu výrazně zjednodušit.Pomocí cloudu můžete rychle odesílat soubory téměř libovolné velikosti libovolnému počtu uživatelů.

Další scénář se zálohuje.Při používání cloudového úložiště budou vaše soubory ukládány v počítači i na serveru na internetu.Taková duplikace obnoví data v případě jakýchkoli problémů s počítačem.

OneDrive

Ikona OneDrive na hlavním panelu Windows 10.

Cloudové úložiště OneDrive funguje stejným způsobem.Všichni uživatelé zpočátku dostávají 5 gigabajtů volného místa k uložení svých souborů.V případě potřeby si můžete zakoupit placený tarifní plán a rozšířit jejaž 50 gigabajtů nebo 1 terabajt.

S cloudovým úložištěm OneDrive můžete pracovat pomocí klientského programu, který je již nainstalován v systému Windows 10, nebo pomocí webového rozhraní prostřednictvím jakéhokoli prohlížeče.Ve webovém rozhraní je náhled obrázků ve formě miniatur a úplné zobrazení ve formě diapozitivů.Pro libovolnou složku nebo soubor v úložišti OneDrive můžete nakonfigurovat úroveň přístupu a získat odkaz, který můžete později odeslat dalším uživatelům.

Klientský program OneDrive není jen pro Windows 10, ale také pro další populární operační systémy, například pro iOS, Windows Phone, Xbox, Symbian Belle, OS X a MeeGo 1.2 Harmattan.To vám umožní přístup k souborům z jakéhokoli zařízení.

Jednou z vlastností úložiště OneDrive je jeho těsná integrace s ostatními službami společnosti Microsoft.Díky tomu lze OneDrive efektivně využívat se službami, jako jsou Office Online, Office 365, Hotmail a Bing.

Jak odstranit OneDrive na Windows 10

Mnoho uživatelů Windows 10, kteří nepotřebují cloudové úložiště, má zájem o to, jak odstranit OneDrive.V zásadě je to realistické, ale je lepší nepoužívat taková tvrdá řešení problému, protože OneDrive je součástí Windows 10 a jeho odstranění může způsobit neočekávané problémy.

Místo toho můžete jednoduše deaktivovat automatické načítání OneDrive a odebrat jej z postranní nabídky Průzkumníka.Po těchto krocích již OneDrive už vás nezachytí a nebude vás odvádět z práce.

Chcete-li deaktivovat automatické načítání OneDrive, musíte kliknout na ikonu mraku na paneluúkoly a vyberte „Možnosti“.

Poté se zobrazí okno s nastavením klientského programu OneDrive.Zde musíte deaktivovat automatické spuštění a zrušit propojení účtu (pokud existuje).Výsledkem je, že při příštím spuštění systému Windows 10 se již OneDrive nespustí.

Avšak OneDrive bude stále přítomen v postranní nabídce Průzkumníka Windows 10 (jako na níže uvedeném snímku obrazovky).

​​

Chcete-li odstranit OneDrive z Průzkumníka, otevřete editor registru (příkaz regedit), přejděte do sekce "HKEY_CLASSES_ROOT \ CLSID \ {018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}\ "A tam najít klíč" System.IsPinnedToNameSpaceTree ".

Poté musíte otevřít tento klíč, změnit jeho hodnotu z 1 na 0 a uložit.

Chcete-li proces dokončit, restartujte Windows 10. Při příštím spuštění by měl OneDrive zmizet z hlavního panelu a postranní nabídky Průzkumníka.