Co je přihlášení

Navzdory rozšířenému pronikání internetu a webových technologií do života každého občana země, někdy, zejména mezi začínajícími uživateli, vyvstává otázka - co je přihlašovací jméno, co slouží a jak vybrat ten pravý.

Přihlášení (z anglického přihlášení) je speciální identifikátor, který uživateli počítačového systému umožňuje přístup k oddílům obsahujícím informace, které nejsou určeny k prohlížení neoprávněnými osobami.Termín „přihlášení“ také znamená proces autorizace a autentizace uživatele.V praxi to znamená, že při přihlášení systém určí, kdo jste a co máte dovoleno.Proces, reverzní proces se nazývá odhlášení.

Samotný termín přišel ze slovesa k přihlášení, což znamená autorizační proces na raných prototypech moderních internetových stránek, když server pro každého příchozího uživatele vytvořil zvláštní položku v souboru protokolu nazvaném soubor protokolu.„Přidat do souboru protokolu“ a bylo označeno slovem přihlášení, které se později snížilo na přihlášení.

Přihlašovací jméno může být v závislosti na aplikaci:

  • jmenný řetězec;
  • e-mailová adresa;
  • jedinečné číslo (včetně šestnáctkové soustavy);
  • fiktivní přezdívka;

A navíc, jako alternativu k vstupu do aplikace nebo služby, můžete použít:

  • otisk prstu,
  • kreslení sítnice,
  • čárový kód,
  • magnetická karta

Existují také jiné způsoby, jak jedinečně a jednoznačně identifikovat uživatele.

Kromě přihlašovacího procesuobvykle se pro autorizaci používá také heslo - zvláštní slovo známé pouze uživateli, a to kontrolou, které systém může zaručit, že je vlastníkem účtu před ním.

Přihlašovací jméno se v systému nemusí nutně zobrazovat jako vaše jméno.Mnoho aplikací a služeb umožňuje volitelně zadat uživatelské jméno, zatímco přihlášení bude během provozu používáno jako hlavní identifikátor.

Klíčovým požadavkem pro přihlášení pomocí počítačových systémů je jedinečnost.Všichni ostatní pocházejí z tohoto omezení, někdy zjednodušují výběr a někdy jej výrazně komplikují.

Obvykle můžete použít své jméno jako přihlašovací jméno v jakékoli položce, včetně znaků rodné abecedy a mezer, například „Ivan Ivanov“ nebo „Jane Dow“.Druhým běžným způsobem je zadat e-mailovou adresu, například [email protected] z významných výhod této metody je skutečnost, že e-mailová adresa je zaručena jako jedinečná.

V jakémkoli jiném případě může nastat situace, že požadované přihlášení může být zaneprázdněno, tj. Jiným uživatelem.Pokud se ukázalo, že vaše e-mailová adresa byla zaneprázdněna, může to znamenat pokus o použití vašich osobních údajů nebo odcizení informací a měli byste okamžitě kontaktovat správce zdroje, abyste omezili aktivitu z vašeho účtu.V jiném případě stačí vybrat vzácnější jméno.

Jedním ze způsobů, jak vytvořit jedinečné jméno, jerozšíření slova o číslo, často se jedná o rok registrace nebo datum narození.Nezapomeňte, že rok narození jsou osobní údaje a v některých případech se mohou hackerům zpřístupnit.K názvu lze také přidat jméno profese, koníček, jakékoli cizí slovo.

Kromě toho na internetu najdete speciální generátory, které mohou podle zvláštního souboru pravidel vytvořit jedinečné slovo nebo sadu slov vhodných pro styl, pravopis a znějící pro jakýkoli soubor požadavků - od elfového názvu pro online herní účet po náhodnéposloupnost znaků pro dočasnou registraci na potenciálně nebezpečných prostředcích.