Co je to diskrétní grafická karta?

Grafická karta (video akcelerátor, grafický akcelerátor) je jednou z hlavních součástí moderního počítače.Grafická karta je zodpovědná za zobrazení obrazu na obrazovce počítače.Proto není možné pracovat bez grafické karty.

Grafické karty jsou dvou typů :diskrétní a vestavěné (integrované).Mnoho uživatelů se zajímá o to, co je samostatná grafická karta a jak se liší od integrované karty.V tomto článku budeme hovořit o diskrétních a integrovaných grafických kartách ao některých funkcích jejich použití.

Diskrétní grafická kartaje grafická karta vyrobená na samostatné desce.Diskrétní grafické karty jsou vybaveny vlastními grafickými procesory, které provádějí zpracování obrazu.Diskrétní grafické karty jsou navíc vybaveny vlastní video pamětí.Díky těmto vlastnostem mohou diskrétní grafické karty prokázat vyšší výkon.

Diskrétní grafická karta pro notebook

Většina moderních procesorů od Intel i AMD je vybavena integrovanou grafikou (grafická karta).Dostupnost integrované grafiky však závisí na čipové sadě.Například všechny procesory Sandy Bridge jsou vybaveny integrovanou grafikou, ale pouze ty počítače, které jsou založeny na základní desce s čipovou sadou Z68, mohou tuto integrovanou grafiku používat.

V laptopech je možné, že uživatel bude mít kdykoli k dispozici diskrétní i integrovanou grafickou kartu.V tomto případě uživateldokáže programově přepínat mezi diskrétní a integrovanou grafickou kartou, a to i bez restartování počítače.To vám umožní povolit diskrétní grafiku, pouze když ji skutečně potřebujete, a zbytek času použijte integrovanou grafiku, která spotřebovává výrazně méně energie.

Abychom konečně pochopili, co je diskrétní grafická karta a jak se liší od integrované, vezmeme v úvahu hlavní výhody každé z možností.

Diskrétní grafická karta pro stolní PC

Výhody integrovaných grafických karet:

  • ) Nízká spotřeba energie. Notebooky s integrovanou grafikou mohou pracovat na jedno nabití baterie déle.
  • Nízká hlučnost. Integrovaná grafická karta, na rozdíl od diskrétní, nevyžaduje instalaci dalších ventilátorů.
  • Počítače s integrovanými grafickými kartami jsou mnohem levnější. Vložení grafického akcelerátoru do procesoru je mnohem jednodušší a levnější než vytvoření plnohodnotné diskrétní grafické karty.

Výhody diskrétních grafických karet:

  • Diskrétní grafickou kartu lze vyměnit bez výměny jiných počítačových komponent. Kromě toho je ve stolním počítači výměna grafické karty tak jednoduchým postupem, že ji může zvládnout kdokoli.
  • Diskrétní grafická karta poskytuje uživateli skvělý výkon. Integrované grafické karty se vyvíjejí velmi rychle,a nejnovější modely ukazují docela závažné výsledky.Navzdory tomu však nikdy nedokážou překonat plnohodnotné diskrétní grafické karty.
  • Na jednom počítači lze použít několik samostatných grafických karet. Díky režimům SLI a Crosfire lze do jednoho počítače nainstalovat více než jednu samostatnou grafickou kartu.Což vám umožní dále zvýšit výkon grafické části počítače.
  • Diskrétní grafické karty vám umožňují pracovat s vysokým rozlišením a více monitorů. Pokud chcete použít monitor s vysokým rozlišením nebo více monitorů najednou, budete muset použít samostatnou grafickou kartu.Integrovaná řešení se s takovými zátěžemi dosud nezabývají.