Co je to DLL

Knihovna DLL nebo knihovna dynamických odkazů je soubor s dalšími prostředky, které mohou používat programy a samotný operační systém.Soubory DLL umístily spustitelný kód a další data potřebná různými programy během jejich provádění.Stejný soubor DLL mohou používat více programů současně.

Abychom pochopili, co je knihovna DLL, zvažte příklad.Operační systém obsahuje soubor DLL s názvem Comdlg32.Obsahuje prostředky potřebné k vytvoření dialogových oken.Různé programy používají k vytvoření dialogových oken soubor dll Comdlg32.Stejný soubor DLL tedy poskytuje potřebné prostředky velkému počtu programů.Tento přístup umožňuje ušetřit místo na disku a efektivnější využití paměti RAM.

Použití souborů DLL má další výhody.Takže s pomocí souborů DLL může vývojář vytvořit modulární program.Do spustitelného souboru EXE můžete umístit pouze prostředky, které jsou nejvíce potřebné pro fungování programu, a zbytek do souborů DLL.A pak, zatímco je program spuštěn, připojte pouze aktuálně potřebné soubory DLL.Protože nebudou načteny zbytečné zdroje, bude program pracovat mnohem rychleji.Navíc, pokud je program postaven na tomto principu, je velmi snadné jej aktualizovat.Stačí provést změny pouze v jednom souboru DLL a zbytek zůstane nedotčen.

Windows také používá soubory .ocx (ActiveX), .cpl (Ovládací panely), .drv (ovladače).Mají to saméstrukturovat a provádět stejné úkoly jako knihovny DLL.

Možné problémy se soubory DLL

Nejběžnějším problémem se soubory DLL je jejich absence.Program často vyžaduje soubory DLL, které jsou distribuovány samostatně.Živý příklad DirectX.Pravděpodobně se často setkáváte s problémem, když program nelze spustit z důvodu chybějícího souboru DLL DirectX.

Tento problém se zpravidla řeší velmi jednoduše.Musíte najít na internetu a stáhnout soubor, jehož absence program hlásí.Poté ji zkopírujte do složky s hrou a do složek Windows a Windows \ system32.Ve většině případů to stačí k vyřešení problému.