Co je to RSS a jak se přihlásit k odběru RSS

Často se uživatelé, když vidí na webu „Odebírat RSS“, zeptají, co je RSS a jak se přihlásit k odběru.Nyní se podrobně podíváme na předplatné RSS a pokusíme se zjistit, k čemu se tato technologie používá.

Co je to RSS

RSS je technologie určená k přijímání oznámení o novém obsahu na webu.Nyní téměř každý web podporuje export nových materiálů ve formátu RSS.

Na stránce je zpravidla zveřejněn odkaz s nápisem „předplatné RSS“.Tento odkaz vede k RSS kanálu pro tento web.Lze také použít názvy RSS feed, RSS feed, RSS feed nebo RSS feed.Tyto výrazy jsou synonyma a všechny popisují stejnou věc.

Proč potřebujeme RSS

Jak již bylo uvedeno, RSS se používá k získání informací o nových článcích, které se objevují na webu.Nezapomeňte, jak často se situace stane, když potkáte zajímavý web, přidejte jej do záložek a pak na něj zapomeňte.Technologie RSS je navržena k vyřešení tohoto problému.

Po přihlášení k odběru RSS obdrží uživatel oznámení o výskytu nových materiálů na webu.Potřeba návštěvy webu za účelem kontroly aktualizací tak zmizí.

Kromě toho, pokud se přihlásíte k odběru kanálů RSS na všech stránkách, které vás zajímají, obdržíte oznámení o všech aktualizacích na těchto stránkách, a to se stane na jednom místě.Potřeba zobrazení velkého počtu stránek zmizí, stačí jít do čtečky RSS.

Co je čtečka RSS

Čtečka RSS je program nebo online služba.Čtečka RSS se používá ke čtení a správě kanálů RSS.

Pomocí čtečky RSS můžete své předplatné třídit do složek a prohlížet si je podle potřeby.Pravděpodobně nejoblíbenější čtečkou RSS v tuto chvíli je online služba Google Reader ( http://www.google.com/reader/ ).

Jak se přihlásit k odběru RSS

Chcete-li se přihlásit k odběru RSS, musíte zkopírovat adresu stránky zdroje RSS a vložit ji do čtečky RSS.Stránka s RSS kanálem může vypadat jinak, například zvažte vzhled RSS kanálu v Mozilla Firefox.

Takže jsme klikli na odkaz „Předplatné RSS“ a dostali jsme se k něčemu podobnému.

Chcete-li se přihlásit k odběru RSS, zkopírujte adresu stránky, kde jsme nyní, a přidejte tuto adresu do naší čtečky RSS.Například ukážeme, jak se to dělá v Google Reader.

Jdeme do Google Reader a klikneme na tlačítko „Přihlásit se“.

Poté vložte adresu zdroje RSS a klikněte na tlačítko „Přidat“. Pokud jste vše udělali správně, váš RSS kanál se objeví v sekci „předplatné“.

Kromě toho, pokud se nechcete zabývat čtečkou RSS, ale je třeba dostávat oznámení o nových materiálech, můžete se přihlásit k odběru RSS pomocí svého e-mailu.K tomu existuje velké množství různých služeb.Zvažte například http://www.rss2email.ru/.

ProChcete-li se přihlásit k odběru příjmu RSS kanálů poštou, stačí zadat adresu RSS kanálu, e-mailovou adresu a kliknout na tlačítko „Přidat“.