Co je to tablet?

Mnoho se zajímá o to, co je tablet.Toto zařízení se nedávno objevilo v našich obchodech a ne každý rozumí tomu, jak jej používat.

Co je to tablet.Tablet nebo tablet je nový poddruh moderních počítačů.Hlavním rozlišovacím prvkem tabletu je dotykový displej, který zabírá většinu plochy zařízení.Kromě toho funguje obrazovka jako jediné vstupní zařízení.

Protože tablety nejsou vybaveny hardwarovou klávesnicí a myší, zadávání a správa programů se provádí výhradně prsty na dotykovém panelu zařízení.

Coje tableta: historie

Historie vývoje tablet ve formě, ve které je nyní můžeme vidět, začala v lednu 2010. Poté Apple představil svůj tablet s názvem iPad.Zařízení bylo obrovským úspěchem a rychle získalo popularitu mezi uživateli.To nezůstalo bez povšimnutí a velké množství výrobců počítačů začalo vyrábět své tablety.Objevil se tedy trh tablet, který roste a vyvíjí se velmi rychle.Stále více výrobců vydává svá řešení na různých operačních systémech.

Nové vydání tabletu nastalo po vydání tabletu iPad druhé generace.Danýzařízení dále upevnilo převahu Apple na trhu tabletů a zvýšilo konkurenci.

Co je tablet: operační systémy

Nyní na trhu najdete tablety, které fungují na základě operačních systémů: Apple iOS, Android a Windows 7.

  • Apple iOS je operační systém, na kterém pracují tablety iPad.
  • Android je druhý operační systém s polaritou na trhu tabletů.Většina zařízení, která soutěží s iPadem, je napájena ze systému Android OS.Nejpopulárnější tablety založené na tomto operačním systému jsou: HTC Flyer, Acer Iconia Tab A501, Samsung Galaxy Tab P1000, DELL Streak 5, Viewsonic ViewPad 7.
  • Windows 7 - není příliš mnoho tabletů Windows 7, jsou však.Hlavní výhodou tabletů Windows je kompatibilita se všemi aplikacemi vyvinutými pro tento operační systém.Nejoblíbenější tablety založené na tomto OS jsou: Acer Iconia Tab W500, Impression ImPAD 0111, Archos 9 PCtablet Atom, MSI WindPad, ASUS Eee Slate

Co je to tablet a proč je to zapotřebí

Tablet je primárně zařízením pro spotřebu digitálního obsahu.Pomocí tabletu je velmi vhodné číst elektronické knihy, dokumenty, webové stránky, prohlížet videa, fotografie, prezentace.Kromě toho je velmi pohodlné a zábavné hrát hry na tabletu.Již dnes byly vyvinuty stovky kvalitních her pro tablety, bez ohledu na operační systém.

Vytváření dokumentů samostatně nebo práce na tabletu je však docela obtížné.Nedostatek klávesnice a myšiv tomto ohledu tabletu omezuje.Proto, pokud potřebujete počítač především pro práci, věnujte pozornost netbookům a notebookům, tablet pro vás pravděpodobně není vhodný.

Tablet má však oproti laptopům několik výhod.

  • Tablet spotřebovává méně energie, což znamená, že může pracovat offline mnohem déle než notebook.
  • Tablety jsou mnohem kompaktnější a lehčí než notebooky.Díky tomu je jejich použití na silnici mnohem pohodlnější.
  • Častěji než ne, tablety jsou levnější než notebooky.

Doufám, že vám tento článek pomohl zjistit, co je tablet, a už jste se rozhodli, zda toto zařízení potřebujete.

Bonusové video hodnocení tabletového počítače Apple iPad