Co jsou svátky a semena v Torrentu

Uživatelé sítí pro sdílení souborů BitTorrent se často setkávají s pojmy jako semena a vrstevníci.Zdaleka však všichni uživatelé nechápou význam těchto pojmů a ještě více to, jak počet semen a vrstevníků ovlivňuje rychlost přenosu dat v síti pro sdílení souborů BitTorrent.Nyní budeme hovořit o tom, co vrstevníci a semena jsou v torrentu.

Vrstevníci, semena a liči jsou účastníky sdílení souborů

Peer (peer)je členem pro sdílení souborů.Každý uživatel, který začne stahovat nebo sdílet soubor na torrentu, se automaticky stane svátkem.Počet vrstevníků je tedy celkový počet uživatelů, kteří stahují nebo sdílejí tento nebo ten torrent.Každý torrent (pro každou distribuci na torrent trackeru ) má svůj vlastní počet vrstevníků.

Semenoje hostina, která má plnou verzi distribuovaných souborů.Existují dva způsoby, jak se stát zárodkem: vytvořit novou distribuci nebo stáhnout distribuci a začít ji distribuovat.Tak se každá svátek, dříve či později, stane semenem poté, co kompletně stáhne distribuci.

Leechje další slovo, které se často nachází v terminologii sítí pro sdílení souborů BitTorrent.Pokud svátek nemá distribuovanou plnou verzi dat, nazývá se lišejník (Leech).Liči jsou svátky, které stahují distribuci.Každý lich, dříve či později se stane semenemdistribuci plně stáhne.V některých případech pojem „Lich“ znamená bezohledné účastníky sdílení souborů, kteří po úplném stažení distribuce zastaví torrent klienta a nestanou se pomocnými prostředky.

Jak svátky, semena a liči ovlivňují rychlost stahování

Rychlost stahování v síti pro sdílení souborů BitTorrent závisí na počtu vrstevníků a semen na distribuci, jakož i na rychlosti, s jakou jsou distribuovány.umí distribuovat soubory.Protože každá svátek (lihovina) může distribuovat tu část souborů, které již stáhla, rychlost stahování se zvyšuje spolu s nárůstem počtu svátků (liči).

Počet dostupných svátků a semen lze zjistit zahájením stahování distribuce.Například v programu uTorrent se tyto informace zobrazí na kartě Informace.Kromě toho na kartě „Peers“ můžete vidět vrstevníky, kteří s vámi komunikují.

Na záložce „Peers“ můžete zjistit rychlost stahování z jednotlivých svátků a sid, stejně jako množství stažených dat a další informace.