Dětský tablet

Tablet je skvělá moderní hračka, kterou si děti jistě budou užít.Mnoho rodičů se proto zajímá, jak vybrat tabletu pro dítě nebo jaké dětské tablety existují.V tomto článku si povíme o tom, na co byste měli při výběru tabletového počítače pro své dítě dávat pozor.

Jak tedy vybrat tablet pro dítě?Stejně jako u každé jiné hračky hodně záleží na věku, pohlaví a povaze dítěte.Pokusíme se však poskytnout některá obecná doporučení, která budou užitečná při výběru tabletu pro dítě.

Cena za dětský tablet

Tabletové počítače jsou poměrně komplikovanou technikou.Proto jejich ceny mohou jít daleko za tisíc dolarů.Na trhu však existuje mnohem dostupnější zařízení, jejichž ceny začínají na 100 USD.Může se zdát, že 100 dolarové počítače jsou příliš jednoduché a levné přístroje, které nejsou schopny nic.To však není vždy pravda.

Děti se primárně zajímají o hry .Proto je vhodné vybrat si tablet speciálně pro hry.Mnoho z levných 100 dolarových tablet přichází s poměrně výkonným hardwarem.To vám umožní spouštět i některé náročné hry na takových zařízeních, nemluvě o takovýchjednoduché hry jako Angry Birds.

Přestože mnoho levných tablet má vnitřní nádivku, vše je v pořádku s obrazovkou, ale obrazovka je nejčastěji problém.Levné modely používají malé 7palcové obrazovky s nízkým rozlišením a špatným pozorovacím úhlem.

Napříkladtablet GoClever TAB R76.1za cenu něco přes 100 USD.Je vybaven procesorem RockChip 2928 (ARM Cortex-A9) s taktovací frekvencí 2 GHz a grafickým jádrem Mali-400.To je docela silná náplň za takovou cenu.Toto zařízení má však nekvalitní TN displej s rozlišením 800 × 480.A to není tak dobré.

Chcete-li zabránit tomu, aby špatná obrazovka ovlivňovala vidění dítěte, je lepší vybrat tablety z vyšší cenové kategorie.Například až 200 dolarů.

Druhý příklad,3Q Qoo tablet!Surf Tablet PC RC0722Cza zhruba 200 USD.Již existuje optimálnější výplň.Tento model má výkonnější procesor než v předchozím příkladu a současně je vybaven vysoce kvalitním IPS displejem s vyšším rozlišením.

Bezpečnost tablet pro dítě

Tato položka je zvláště důležitá pro malé děti.Tablet pro dítě by měl mít jednoduchý a spolehlivý design.Ne příliš vyčnívající knoflíky, které můžete kousat a spolknout.To platí také pro zástrčky na portech, chromové vložky v pouzdru a nálepky.Tyto prvky nejsou zpravidla připevněny velmi bezpečně, lze je odtrhnout.

Hardware a software tabletu pro dítě

Při výběru tabletu pro děti byste se měli nejprve zaměřit nahry.S největší pravděpodobností dítě použije tablet konkrétně pro hry.Vybraný model proto musí splňovat dvě podmínky:

 • Pro tento tabletový počítač by mělo být spousta her;
 • Hardware musí být dostatečně výkonný, aby hry fungovaly pohodlně.

Pokud jde o počet her, vše je zde celkem jednoduché.V úložišti aplikací pro operační systém Android je velké množství kvalitních her, z nichž mnohé jsou zdarma.Jediná věc, kterou musíte věnovat pozornost, je verze operačního systému Android.Pro pohodlnou práci musíte vybrat tablet se systémem Android 4.0 nebo novějším.

Na druhé straně výběr tabletu s optimálním hardwarem již není snadný.Níže uvádíme minimální charakteristiky, které jsou nezbytné pro pohodlnou práci a spuštění her.

 • Procesor :
  • Hodinová frekvence: 1 GHz nebo vyšší;
  • Počet jader: čím více, tím lépe.Nejlepší volba je 2 nebo více;
 • Grafický akcelerátor :
  • Adreno 225 a vyšší, Mali-400 a vyšší nebo jiný podobný urychlovač;
 • Množství paměti RAM :
  • Čím více, tím lepší, nejlepší možností je 1 GB;
 • Úhlopříčka obrazovky :
  • podle vaší chuti;
 • Typ matice obrazovky :
  • Výhradně IPS;
 • Rozlišení obrazovky :
  • Od 1024 × 600 pro obrazovky s úhlopříčkou 7 palců;
  • Od 1280 × 800 pro obrazovky s úhlopříčkou 10 palců;

V současné době nejvíceOptimální tablety lze považovat za zařízení založená na procesoru NVIDIA Tegra 3. Jedná se o procesor z roku 2012, ale zároveň zůstává relevantní.Například 7palcový tabletový počítač ASUS Google Nexus 7 nebo 10palcový Asus MeMO Pad Smart 10.

Dětské tablety od výrobců

Mnoho výrobců vyrábí speciální modely tablet, které jsou umístěny konkrétně jako tablety pro děti.Tato zařízení jsou vybavena zjednodušenou verzí operačního systému, velkou sadou předinstalovaných her.Stejně jako jasný a neobvyklý design.Taková zařízení by mohla být nejlepší volbou pro malé děti, ale je velmi obtížné je najít v prodeji.