Hiberfil.sys: může být smazán?

Pokud jste někdy zapnuli zobrazení skrytých a systémových souborů, pravděpodobně jste si všimli skrytého souboru hiberfil.sys na systémové jednotce.Tento soubor obvykle zabírá spoustu gigabajtů, a proto si všiml, že většina uživatelů má zájem o to, proč je potřeba a zda může být odstraněn.V těchto článcích se budeme zabývat těmito otázkami.

Proč potřebuji hiberfil.sys

Soubor hiberfil.sys používá operační systém k uspořádání režimu hibernace (stejně jako hybridního režimu spánku).Když uživatel odešle počítač do režimu hibernace, operační systém Windows vypíše veškerý obsah paměti RAM na systémový disk do souboru hiberfil.sys.Poté se počítač úplně vypne.Při příštím zapnutí systém již nebude provádět operační systém od nuly, ale jednoduše vrací informace ze souboru hiberfil.sys do paměti RAM.

Díky tomuto mechanismu si počítač zachovává svůj stav v době přechodu do režimu hibernace a umožňuje uživateli pokračovat v práci ze stejného místa.Zároveň, když je počítač v režimu hibernace, nevynakládá elektřinu na ukládání dat v paměti RAM, jako k tomu dochází při přechodu do režimu spánku.

Pokud jde o hybridní režim spánku, obvykle se používá jako náhrada za normální režim spánku stolních počítačů.Pokud je hybridní režim zapnutý, kdyuživatel odešle počítač do režimu spánku, data se uloží do paměti RAM i na pevný disk v souboru hiberfil.sys.To vám umožní obnovit provoz, i když došlo k výpadku napájení během režimu spánku.

Je možné vymazat hiberfil.sys

Ano, můžete smazat soubor hiberfil.sys.To se provádí deaktivací režimu hibernace a hybridního režimu spánku.Po takovém vypnutí soubor hiberfil.sys zmizí z systémového disku a uvolní místo, které zabírá.Současně již uživatel nebude moci používat režim hibernace a režim spánku bude fungovat bez hybridního režimu (data nebudou po vypnutí napájení uložena).

Aby bylo možné odstranit soubor hiberfil.sys, je třeba zavolat příkazový řádek Windows jako správce.Nejjednodušším způsobem je použít vyhledávání v nabídce Start.Do vyhledávání zadejte příkaz „cmd“, otevřete kontextové menu nalezeného programu a vyberte „Spustit jako správce“.

Po otevření příkazového řádku spusťte příkaz „ powercfg -h off “.

Ihned po provedení tohoto příkazu bude soubor hiberfil.sys odstraněn ze systémové jednotky.Chcete-li povolit hibernaci zpět a vrátit soubor hiberfil.sys, musíte spustit příkaz „ powercfg -h na “.

Odstranění souboru hiberfil.sys v systému Windows XP

Pokud používáte operační systém Windows XP a chcete odstranit soubor hiberfil.sys, přejděte na „Start - Ovládací panely -Karta Power - Hibernace. “Zde stačí funkci deaktivovathibernace.

Poté musíte zavřít okno pomocí tlačítka „OK“ a restartovat systém.