Hledání v systému Windows 10 nefunguje

Někteří uživatelé Windows 10 mohou zjistit, že když vyhledávají soubory pomocí standardního vyhledávání Windows nebo pomocí pomocníka Cortana, nenajdou soubory, které jsou v počítači přesně přítomny.V některých případech mohou také existovat soubory, které byly dlouho odstraněny.

Pokud narazíte na stejné problémy, doporučujeme vám přečíst si tuto příručku.Zde najdete, co dělat, pokud vyhledávání nefunguje v systému Windows 10.

Nástroj pro řešení problémů s vyhledáváním ve Windows 10

Pokud vaše hledání nefungujev systému Windows 10 je řešením problému začít se standardními nástroji, které jsou součástí operačního systému.Například v „Ovládacích panelech“ je speciální modul pro vyhledávání a řešení problémů ve vyhledávacím systému Windows.

K použití tohoto nástroje je nezbytné otevřít „ Ovládací panel .Ve Windows 10 je nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, stisknout kombinaci klávesWindows-Ra provést příkaz „ control “.

V „Ovládacích panelech“ musíte otevřít rozbalovací nabídku „ Zobrazit “ a změnit zobrazení položek nabídky na „ Velké ikony “.

Dále otevřete sekci „ Odstraňování problémů “.

A klikněte na odkaz „ Zobrazit všekategorie . "

Ve výsledku uvidíte seznam všech nástrojů pro řešení problémů v systému Windows 10. Zde musíte najít a spustit modul „ Vyhledávání a indexování “.

Alternativním způsobem spuštění tohoto modulu je provedení příkazu:

  • msdt.exe -ep SystemSettings_Troubleshoot_L2 -id SearchDiagnostic
  • ]

To lze provést pomocí příkazového řádku ( CMD ) nebo prostřednictvím stejné nabídky Run ( Windows-R ).

Poté se před vámi objeví okno „Vyhledat a indexovat“.Zde musíte kliknout na „ Další “ a postupujte podle pokynů, které se zobrazí na obrazovce.

Po dokončení kontroly restartujte počítač a zkontrolujte vyhledávání ve Windows 10.

Zkontrolujte vyhledávací službu ve Windows 10

Pokud jste použili nástroj pro odstraňování problémů, ale vyhledávání v systému Windows 10 stále nefunguje, dalším krokem je kontrola vyhledávací služby systému Windows 10. Chcete-li zkontrolovat stav této služby, stiskněte kombinaci klávesWindows-Ra objeví sev okně spusťte příkaz „ services.msc

Ve výsledku se zobrazí okno „Services“ se seznamem všech nainstalovaných v operačním systému.mě služby.Zde musíte najít službu „ Windows Search “, klikněte na ni pravým tlačítkem a přejděte na „ Properties “.

Dále v zobrazeném okně musíte zkontrolovat „Typ spuštění“ a „Stav“ služby Windows Search.V poli „ Typ spouštění “ by mělo být uvedeno „ Automaticky “ a v poli „ Stav “ - „ Běh “.

Pokud se nastavení liší, musíte je změnit, klikněte na tlačítko „OK“ a restartujte počítač.

Odstranění a opětovné vytvoření indexu vyhledávání v systému Windows 10

Pokud je vyhledávací služba v pořádku, ale samotné vyhledávání nefunguje, zkuste odstranit a znovu vytvořit index hledání.Stejně jako v první metodě budete potřebovat „ Ovládací panel “.Chcete-li jej otevřít, stiskněte kombinaci klávesWindows-Ra spusťte příkaz „ control “.

Dále přepněte do režimu prohlížení „ Velké ikony “ a otevřete sekci „ Nastavení indexu “.

Poté se zobrazí okno „Možnosti indexování“.Zde musíte přejít do sekce „ Rozšířené “.

V pokročilém nastavení indexování musíte odebrat a znovu vytvořit index vyhledávání ve Windows 10. Chcete-li to provést, použijte tlačítko „ Přestavět “.

Po dokončení procesu vytváření indexu vyhledávání restartujte Windows 10 a zkontrolujte vyhledávání.

Ruční resetování vyhledávání v systému Windows 10

Existuje také způsob, jak ručně začít znovu vytvářet index hledání v systému Windows 10. Tuto možnost byste měli použít pouze v případě, že výše popsaná metoda opětovného sestavení je popsána výše.nefungovalo.

Pro ruční opětovné sestavení indexu potřebujete editor registru.Chcete-li jej otevřít, stiskněte kombinaci klávesWindows-Ra spusťte příkaz „ regedit “.

V editoru registru musíte otevřít sekci " HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ WindowsVyhledejte"a tam najděte parametr"SetupCompletedSuccessfully".

Výchozí hodnota tohoto parametru je 1. Abyste mohli znovu vytvořit index hledání, musíte jej změnit na 0.

) Chcete-li tato nastavení použít, musíte restartovat službu Windows Search (Windows Search) nebo restartovat počítač.