Hledat podle obrázku

Hledání informací na webu není vždy snadný úkol.Obzvláště pokud máte minimum údajů o tom, co potřebujete najít.Příkladem takové situace může být vyhledávání na obrázku.

Například máte obrázek s nízkým rozlišením a musíte najít původní fotografii v původní kvalitě.Nebo máte obraz malby a musíte znát jméno umělce.

Řešení takových problémů před několika lety bylo téměř nemožné.Moderní vyhledávače však dosáhly dostatečné úrovně rozvoje, aby se vyhledávání na obrázku stalo skutečností.

Jak najít informace na Google pomocípomocí vyhledávání obrázků

Nejlepší možností pro vyhledávání obrázků je služba Obrázky Google .Chcete-li začít pracovat s Vyhledáváním obrázků Google, klikněte na odkaz „Obrázky“ na úvodní stránce vyhledávače Google.

V okně, které se otevře, klikněte na ikonu ve formě kamery.Poté můžete zadat adresu obrázku na internetu nebo si ji stáhnout z počítače.Pro webový prohlížeč Google Chrome přetáhněte obrázky přímo do vyhledávacího pole.Po načtení obrázku uvidíte výsledky vyhledávání.Zde můžete do vyhledávacího pole přidat textové informace o objektu,kteří hledají.To pomůže zpřesnit výsledky vyhledávání.

Mimochodem, oříznutí fotografie může zlepšit výsledky vyhledávání.Zjistěte více o tom v v našem článku.

Jak používat Google Image Search:

  • Krok # 1.Otevřete stránku Obrázky Google a klikněte na tlačítko vpohled na kameru.Toto tlačítko je umístěno napravo od vyhledávací lišty.

  • Krok # 2.Poté by se mělo otevřít malé vyskakovací okno.V okně, které se otevře, zadejte odkaz na obrázek a klikněte na tlačítko „Hledat“.Pokud si chcete stáhnout soubor z počítače, klikněte na odkaz „Stáhnout soubor“.

  • Krok č. 3.Po zadání odkazu nebo stažení obrázku z počítače budete přesměrováni na stránku s výsledky vyhledávání..Vezměte prosím na vědomí, že hledaný obrázek se objevil na vyhledávacím panelu.V případě potřeby můžete vyhledávání upřesnit také přidáním textového popisu obrázku.

Další služby pro vyhledávání podle obrázku

Kromě vyhledávače Google existují i ​​další služby pro vyhledávání podle obrázku.Jednou z těchto služeb je web TinEye.com.Zde, stejně jako předchozí případ, můžete nahrát obrázek z počítače nebo zadat jeho adresu.Poté služba tineye.com provede vyhledávání na obrázku a zobrazí výsledky vyhledávání.

Jak používat vyhledávání obrázků v TinEye.com:

  • Krok č. 1.Otevřete webovou stránku TinEye.com a stáhněte ji.soubor obrázku z počítače nebo zadatodkaz.

  • Krok č. 2.Po stažení obrázku nebo zadání odkazu se automaticky přesunete na stránku s výsledky vyhledávání.

Hledání podle obrázku pomocí rozšíření prohlížeče

Existují také rozšíření pro prohlížeče, které umožňují vyhledávat podle obrázku.mnohem rychleji.Pro prohlížeč Google Chrome je tedy k dispozici rozšíření Search by Image.Můžete si ji stáhnout z odkazu.Toto rozšíření umožňuje spustit vyhledávání obrázků ve vyhledávači Goolge pouhými několika kliknutími.

Rozšíření Search by Image funguje velmi jednoduše.Kontextové menu musíte vyvolat kliknutím pravým tlačítkem myši na libovolný obrázek a výběrem možnosti „Vyhledat pomocí tohoto obrázku Google“.Poté se otevře nová karta s hledáním.

Podobné rozšíření existuje pro tineye.com.Toto rozšíření se nazývá „TinEye Reverse Image Search“.Funguje to naprosto stejně.Po instalaci se v kontextové nabídce objeví položka, která vám umožní jedním kliknutím vyhledat obrázek ve službě Tineye.

A ještě jedna věc, podívejte se na náš výběr nejlepších rozšíření pro Google Chrome.