Jak aktualizovat ovladače grafické karty v systému Windows 10

Po aktualizaci operačního systému na systém Windows 10 se mnoho uživatelů setká s chybami při práci s grafickou kartou.Někdy řidič havaruje, někdy jsou pozorovány další problémy.

Ve většině případů je to způsobeno tím, že starý ovladač grafické karty použitý v předchozí verzi systému Windows nepodporuje systém Windows 10. K vyřešení tohoto problému je nutné aktualizovat ovladače grafické karty v systému Windows 10..

Krok č. 1. Určujeme název grafické karty.

Pokud chcete aktualizovat grafický ovladač v systému Windows 10, musíte znát přesný název grafické karty.Bez tohoto nebudete moci stáhnout potřebné ovladače, a proto nebudete moci upgradovat.

Pokud víte, jak se vaše grafická karta nazývá, můžete tento krok přeskočit, pokud nevíte, stačí otevřít „Správce zařízení“ a vidět.Správce zařízení můžete otevřít různými způsoby.Nejjednodušší možností je kliknout na tlačítko „Start“ a do vyhledávání zadat frázi „správce zařízení“.Poté systém vyhledá program, který potřebujete, a nabídne jej k jeho otevření.

Dalším způsobem, jak otevřít „Správce zařízení“, je použít příkaz „mmc devmgmt.msc“.Stisknutím kombinace kláves Windows + R otevřete nabídku Spustit, zadejte příkaz „mmc devmgmt.msc“ a stiskněte klávesu Enter.

Po otevření „Správce zařízení“ musíte otevřít sekci „Video adaptéry“.V této části bude uveden název grafické karty.

Je třeba poznamenat, že pokud počítač není nainstalovánžádné ovladače, nemusí vám nástroj Správce zařízení pomoci.Protože u chybějících ovladačů nemusí zobrazovat název grafické karty.V takovém případě je nutné stáhnout bezplatný program GPU-Z a spustit ho v počítači.

V programu GPU-Z se v každém případě zobrazí název grafické karty, bez ohledu na to, zda existují ovladače.

Krok č. 2. Otevřete webovou stránku výrobce grafické karty.

Dále musíte otevřít webovou stránku výrobce grafické karty.V takovém případě by měl být výrobce grafické karty chápán jako výrobce grafického čipu (AMD nebo NVIDIA).Nehledejte ovladače na webových stránkách výrobce, které přímo uvolňují celou grafickou kartu (ASUS, MSI a weby jiných výrobců nejsou vhodné).

  • Pokud máte grafickou kartu od společnosti NVIDIA, musíte jít sem: www.nvidia.com/Download/
  • Pokud je grafická karta od společnosti AMD, pakzde: support.amd.com/ru-ru/download

Krok č. 3. Hledáme ovladače, které potřebujeme.

Poté, co přejdete na webovou stránku výrobce grafické karty, musíte najít vhodné ovladače.AMD i NVIDIA používají pro vyhledávání ovladačů téměř stejný vyhledávací formulář.V této podobě musíte vybrat typ grafické karty, řadu grafické karty, přesný název modelu, jakož i operační systém (v našem případě Windows 10) a jazyk.

Formulář pro vyhledávání ovladačů na webu AMD vypadá takto:

A na webových stránkách NVIDIA je formulář pro vyhledávání ovladačů takto:

)

Vyplňte formulář a klikněte na tlačítko „Hledat“.

Krok č. 4: Stáhněte si ty, které vám vyhovujíovladače.

Po vyplnění vyhledávacího formuláře vám web výrobce nabídne stažení ovladačů grafických karet pro Windows 10. Na webu AMD vypadá tlačítko pro stažení takto:

A na webových stránkách NVIDIA, jako je toto:

Stačí kliknout na tlačítko stáhnout a počkat, až se ovladač grafické karty plně stáhne do vašeho počítače.

Krok č. 5. Aktualizace ovladačů grafických karet v systému Windows 10.

Po stažení potřebných ovladačů můžete začít aktualizovat ovladače v systému Windows 10. Chcete-li to provést, jednoduše spusťtestažené ovladače a postupujte podle pokynů, které se zobrazí na obrazovce.

Instalační program ovladače společnosti AMD vypadá takto:

Instalační program NVIDIA takto:

Během aktualizaceOvladače grafické karty mohou na několik sekund blikat nebo zhasínat.Nebojte se, je to normální.Po dokončení aktualizace ovladače restartujte počítač.