Jak aktualizovat ovladače grafických karet NVIDIA GeForce

Chcete-li získat maximální výkon z grafické karty, musíte pravidelně aktualizovat její ovladače.Nové ovladače opravují staré chyby a optimalizují práci grafické karty s novými hrami.Díky tomu grafická karta pracuje s aktualizovanými ovladači mnohem rychleji.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak aktualizovat ovladače grafické karty NVIDIA GeForce.

Krok č. 1. Zjistěte název grafické karty.

Chcete-li aktualizovat ovladače grafické karty NVIDIA GeForce, musíte znát přesný název modelu.Přesný název je celé jméno grafické karty po poslední číslici nebo písmeno.Například NVIDIA GeForce GTX 650 nebo NVIDIA GeForce 9600 GT.

Pokud již víte, jak se vaše grafická karta nazývá, můžete tento krok přeskočit.Pokud ne, nejsnadnějším způsobem, jak to zjistit, je Správce zařízení.

„Správce zařízení“ můžete otevřít různými způsoby.Můžete například jednoduše zadat frázi „správce zařízení“ do vyhledávání v nabídce Start.

Můžete také otevřít „Správce zařízení“ pomocí příkazu „mmc devmgmt.msc“.Chcete-li použít tento příkaz, otevřete nabídku Spustit pomocí kombinace kláves Windows + R, zadejte příkaz a klepněte na OK.

Po otevření Správce zařízení přejděte do části Video Adapters.Přesný název grafické karty se zobrazí zde.

V některých případech nemusí „Správce zařízení“ zobrazovat název grafické karty.K tomu obvykle dochází, když neexistujíovladače.V tomto případě můžete zjistit přesný název grafické karty pomocí bezplatného programu GPU-Z.

Název grafické karty v programu GPU-Z se v každém případě zobrazí, i když systém nemá ovladače grafické karty.

Krok č. 2. Vyhledejte nové ovladače.

Poté, co zjistíte přesný název své grafické karty, můžete začít hledat aktualizované ovladače grafické karty NVIDIA GeForce.Ovladače lze nejlépe stáhnout z oficiálních webových stránek výrobce.V případě ovladačů NVIDIA GeForce je třeba ovladače vyhledat zde: www.nvidia.com/Download/.

Na této stránce je malý vyhledávací formulář, který musíte vyplnit, abyste našli nejnovější ovladače vhodné pro vaši grafickou kartu a váš operační systém.Dále budeme brát v úvahu všechna pole, která je třeba vyplnit v tomto formuláři.

  • Typ produktu- zde vybereme GeForce.
  • Série produktů- zde musíte vybrat řadu, do které vaše grafická karta patří.Například, pokud máte NVIDIA GeForce GTX950, musíte vybrat NVIDIA GeForce 900 Series.
  • Rodina produktů- zde musíte vybrat přesný název grafické karty.Například GeForce GTX Titan X.
  • Operační systém- zde musíte vybrat operační systém, který používáte.Věnujte pozornost kapacitě 32 nebo 64 bitů operačního systému.
  • Jazyk- zde vybereme jazyk, s nímž budete snáze pracovat.

Po vyplnění všech polí klikněte na tlačítko „Hledat“.

PotéBudete požádáni o stažení nejnovějších ovladačů grafické karty.

Klikněte na tlačítko „Stáhnout nyní“ a vyčkejte, až se ovladače stáhnou do vašeho počítače.

Krok č. 3. Aktualizace ovladačů grafických karet NVIDIA GeForce.

Po stažení ovladačů můžete pokračovat v aktualizaci.Chcete-li to provést, jednoduše spusťte dříve stažený ovladač a postupujte podle pokynů instalačního programu.

Během aktualizace ovladače může vaše obrazovka na několik sekund blikat nebo se vypnout.Po dokončení aktualizace restartujte počítač, aby nové ovladače fungovaly.