Jak archivovat složku

Archiv je soubor, který obsahuje soubory a složky.Nejčastěji se při vytváření archivu používá komprese dat (bezeztrátová).Velikost archivu tedy může být menší než velikost všech zdrojových dat, která obsahuje.Archivy lze použít k dlouhodobému ukládání dat, kombinování velkého počtu souborů do jednoho nebo ke zmenšení velikosti dat.

Otevření archivu není obtížné. Operační systém Windows podporuje archivy ZIP.Archiv Zip lze proto otevřít na jakémkoli počítači se systémem Windows, i bez instalace dalších programů.Chcete-li otevřít archivy jiných typů, musíte nainstalovat speciální archivační program.V každém případě, za účelem otevření archivu, stačí na něj kliknout myší.Na druhou stranu není archivace dat tak snadná, mohou existovat možnosti.V tomto článku si povíme o tom, jak archivovat složku.

Jak archivovat složku pomocí vestavěných nástrojů systému Windows.

Můžete archivovat složku bez instalace archivačních programů.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na složku a vyberte "Odeslat - komprimovaná složka".

Poté bude zahájen proces archivace složky.Doba archivace závisí na velikosti složky.

Po dokončení archivace složky se vedle složky objeví soubor s příponou ZIP.Toto je váš archiv.

Ve výchozím nastavení vypadá ikona archivu jako běžná složka se zipem.

Tato metodaArchivace složek je velmi jednoduchá, ale neposkytuje uživateli možnost řídit proces archivace.Pokud tedy potřebujete pravidelně archivovat složky a soubory, je lepší nainstalovat archivační program.

Jak archivovat složku pomocí archivátoru 7zip.

Program 7zip je nejpokročilejší a nejoblíbenější bezplatný archivátor.Ve srovnání s stejně oblíbeným, ale placeným archivátorem WinRAR má 7zipový archivátor pouze jednu nevýhodu - neschopnost vytvářet archivy ve formátu RAR.Jinak 7zip není nižší.

Program 7zip si můžete stáhnout na webové stránce http://www.7-zip.org/download.html.Po instalaci programu 7zip se v kontextové nabídce složek a souborů objeví nová položka nabídky - „7-Zip“.Pomocí této položky můžete archivovat složku nebo soubory.

Zvažte položky nabídky „7-Zip“:

  • Přidat do archivu - otevře se okno s nastavením archivace.Zde můžete určit úroveň komprese, heslo pro archiv, jakož i další data.
  • Komprimovat a odeslat e-mailem - stejné jako v předchozím odstavci, ale s následným odesláním e-mailem.
  • Přidat do „názvu souboru.7z“ - složka bude archivována ve formátu 7z pomocí standardního nastavení.
  • Komprimujte do „názvu souboru .zz“ a odeslání e-mailem - stejné jako v předchozím odstavci, ale s následným odesláním e-mailem.
  • Přidat do „názvu souboru ZIP“ - složka bude archivována ve formátu zip pomocí standardního nastavení.
  • Komprimujte na „názevsoubor.zip “a odeslat e-mailem - stejné jako v předchozím odstavci, ale s následným odesláním e-mailem.

Chcete-li získat přístup ke všem nastavením archivace, použijte položku nabídky „Přidat do archivu“.

V okně „Přidat do archivu“ můžete určit formát archivu, úroveň komprese, nastavení šifrování a další nastavení.Chcete-li zahájit proces archivace, stačí kliknout na tlačítko „OK“.