Jak blokovat web v počítači

Existuje mnoho důvodů k blokování webů.Některé weby mohou uživatele odvrátit od práce, jiné obsahují obsah pro dospělé.V tomto článku si povíme o tom, jak zablokovat web v počítači pomocí několika jednoduchých a účinných způsobů.

Jak blokovat web v počítačipoužití souboru HOSTS

Nejjednodušší způsob, jak blokovat weby v počítači, je zablokovat soubor HOSTS pomocí .Soubor HOSTS je umístěn ve složce WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc \.S ním můžete omezit přístup na jakýkoli web.Chcete-li to provést, otevřete soubor HOSTS pomocí standardních programů Poznámkový blok a přidejte řádek 127.0.0.1 YOUR SITE.RU na konec souboru.Chcete-li například zablokovat přístup k sociální síti VKontakte, musíte přidat následující řádek: 127.0.0.1 vk.com.

127.0.0.1 je IP adresa místního počítače.Přidáním podobné linky do souboru HOSTS tedy přesměrujete všechna volání na tento web do místního počítače.To vede ke skutečnosti, že web je nepřístupný, přístup k němu je zcela blokován.

Jak blokovat web v počítači pomocí brány firewall nebo antivirového programu

Mnoho antivirů a téměř všechny brány firewall umožňují blokovatjednotlivé weby ve vašem počítači.Pokud je tedy v počítači nainstalován firewall nebo antivirový program, můžete tyto programy použít k blokování webů.Musíte pouze najít příslušnou funkci v nastavení programu a zadat seznam zakázaných webů.

Chcete-li například zablokovat web pomocí brány Agnitum Outpost Firewall, musíte otevřít nabídku: Nastavení - Zásady - Moduly plug-in - Obsah - Název webu a určit weby, které potřebujete.

Jak blokovat web pomocí routeru

Téměř všechny domácí směrovače vám umožňují blokovat weby v počítačích uživatelů.Chcete-li web zablokovat, přejděte do webového rozhraní routeru a najděte odpovídající funkci.Například v routerech ASUS musíte otevřít sekci „ Firewall - URL Filter“

Jedinou nevýhodou této metody blokování webů je to, že weby jsou okamžitě blokovány pro celou síť, který je obsluhován routerem, nikoli pro jeden samostatný počítač.