Jak blokovat web v prohlížeči Google Chrome

Potřeba blokovat přístup na stránku může nastat v různých situacích.Například rodiče mohou omezit přístup svých dětí na určité stránky.Blokování stránek lze navíc použít ke zvýšení vlastní účinnosti.Pokud nemůžete navštívit své oblíbené zábavní weby nebo sociální sítě, můžete udělat více práce za kratší dobu.

V jednom z našich článků jsme již hovořili o tom, jak omezit přístup na web.Metody popsané v tomto článku jsou však poměrně složité.Tentokrát budeme hovořit o tom, jak zablokovat web v Google Chrome.

Blokování přístupu na stránky je poměrně běžný úkol.Není proto překvapivé, že pro jeho řešení bylo vytvořeno mnoho rozšíření pro prohlížeč Google Chrome.V tomto článku se budeme zabývat

Po stažení a instalaci rozšíření Blokovat web je třeba přejít na jeho nastavení a zadat adresy webů, které chcete zablokovat.Chcete-li to provést, otevřete nabídku prohlížeče Google Chrome a vyberte možnost „Nástroje - rozšíření“.

Poté musíte v seznamu nainstalovaných rozšíření najít rozšíření webového místa Blokovat a kliknout na odkaz „Nastavení“.

Dále uvidíte okno s nastavením pro rozšíření Blokovat web, zde můžete web zablokovat v prohlížeči Google Chrome.

Chcete-li web zablokovat, musíte jej zadat do pole „Seznam blokovaných webů“ a kliknout na tlačítko „Přidat stránku“.Poté se web objeví v seznamu blokovaných webů, který je umístěn o něco níže.

Jiné než jednoduchéblokováním celého webu můžete zablokovat samostatnou stránku.Stačí to zadat a kliknout na tlačítko „Přidat stránku“.V takovém případě bude přístup na tuto stránku zablokován, zatímco ostatní stránky webu budou fungovat.

Také zde můžete konfigurovat přesměrování z blokovaných webů.Chcete-li tuto funkci použít, zadejte adresu webu, na který chcete uživatele přesměrovat, do pole „Výchozí stránka přesměrování“ - přesměrování uživatelů ze všech blokovaných stránek nebo do pole „ přesměrování do “ - přesměrováníuživatelé pouze z jedné konkrétní stránky.