Jak by měl soubor Hosts vypadat

Toto není první článek o souboru hostitelů, který na webu publikujeme.Tento soubor je důležitým prvkem operačního systému, takže není divu, že uživatelé tak často kladou dotazy týkající se souboru hosts.Typickou otázkou je, jak by měl soubor hosts vypadat.

Faktem je, že mnoho virů, když jsou zasaženy v počítači, poškozují soubor hostitelů.Přidávají k tomu své záznamy, jejichž účelem je zablokovat přístup k antivirovým aktualizacím nebo nahradit skutečné stránky podvodnými.Zjištění vzhledu takových mimozemských záznamů je velmi jednoduché.Stačí otevřít soubor pomocí programu Poznámkový blok.

Má-li soubor hostitelů mnoho podobných řádků:

  • 127.0.0.1 kaspersky.com
  • 127.0.0.1 kaspersky-labs.com
  • ) 127.0.0.1 liveupdate.symantec.com
  • 127.0.0.1 liveupdate.symantecliveupdate.com

To je práce virů.Po odstranění takových virů zůstává soubor hostitelů poškozený a uživatelé se ptají, jak jej obnovit.

Jak by mělhledejte soubor hosts v systému Windows XP

Na obrázku vidíte, jak by měl soubor hosts vypadat v operačním systému Windows XP.Pokud chcete obnovit soubor hosts v tomto formuláři, musíte si stáhnout textový soubor a zkopírovat jeho obsah do svého souboru hosts.

Stáhněte textový soubor s obsahemsoubor hosts (Windows XP)

Jak by měl soubor hosts vypadat ve Windows Vista, Windows 7 a Windows 8

Na obrázkuuvidíte, jak by měl soubor hosts vypadat v operačních systémech Windows Vista, Windows 7 a Windows 8. Pokud chcete soubor hosts obnovit v tomto formuláři, musíte stáhnout textový soubor a zkopírovat jeho obsah do souboru hosts.

Stáhnout textový soubor s obsahem souboru hosts (Windows Vista, Windows 7 a Windows 8)

Několik tipů na soubor hosts

Jak obnovit soubor hosts. Není nutné obnovit soubor hostitelů v jeho původní podobě.Symbol „#“ v souboru hosts znamená, že jakýkoli text za tímto symbolem je komentářem a operační systém by jej měl ignorovat.Všechny řádky hostitelského souboru, které začínají symbolem „#“, tedy neovlivňují fungování systému a mohou být neškodně smazány.

Jak najít soubor hostitelů. Abyste mohli obnovit soubor hostitelů, musíte vědět, kde je umístěn.V operačním systému Windows leží ve složce WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc \.Tuto složku můžete otevřít pomocí příkazu% systemroot% \ system32 \ drivers \ etc, který musíte zadat v okně Spustit.Další informace o , jak najít soubor hostitelů, naleznete v našem článku.

Jak otevřít soubor hosts. Soubor hosts nemá příponu, ale přesto je to prostý textový soubor.Proto jej musíte otevřít pomocí standardního programu Poznámkový blok.

Co dělat, pokud je soubor hosts odstraněn. Pokud je soubor odstraněn, můžete jej obnovit vytvořením běžného textového souboru a vymazáním přípony .txt.