Jak chránit WiFi síť

Mnoho uživatelů, kteří nedávno nainstalovali WiFi router, se ptá, jak chránit svou WiFi síť.V tomto článku se budeme zabývat několika metodami, které významně komplikují přístup nežádoucích uživatelů do vaší sítě.

Nyní, kromě stacionárního počítače, má mnoho mobilních zařízení, která vyžadují připojení k internetu: notebooky, chytré telefony, tablety.Pro připojení těchto zařízení k síti je vhodné použít domácí síť Wi-Fi.

Když však vytvoříte síť Wi-Fi, existuje pro vaše data bezpečnostní riziko.Vše, co je přenášeno bezdrátovou sítí, je vysíláno na poměrně viditelnou vzdálenost a útočníci mohou získat přístup k těmto datům.Chcete-li chránit síť WiFi před takovým útokem, musíte podniknout několik jednoduchých kroků.

Použijte silné heslo pro přístup k nastavení routeru

Při konfiguraci routeru je nutné změnit standardní heslo.V tomto případě cesta hesla pro přístup ke směrovači s heslem (klíčem) pro připojení k síti nenasleduje.

Používejte spolehlivý bezpečnostní režim.

Moderní sítě WiFi podporují několik režimů zabezpečení.V nastavení WiFi lze tuto položku nazvat „Bezpečnostní režim“ nebo „Bezpečnostní režim“.

Pro maximální ochranu WiFi sítě použijte režim WPA nebo WPA2 (Wi-Fi Protected Access).

Doporučujeme používat režim WEP (Wired Equivalence Privacy).Tento režim je zastaralý.Je velmi zranitelný ahacknul během několika minut.

Použijte dlouhý a složitý klíč pro připojení k síti

Pokud WiFi síť pracuje v režimu WPA, musíte pro připojení k ní zadat klíč.Aby byla síť WiFi chráněna před hackery, musí být klíč heslo poměrně dlouhý a složitý.

Klíč musí mít 12 nebo více znaků a musí obsahovat písmena a čísla.Nepoužívejte běžná hesla, například wi-fi, fi-wi, mywifi atd.

Skrýt SSID

Každá WiFi má svůj vlastní SSID (název sítě WiFi).Pokud povolíte skrytí SSID v nastavení routeru, můžete se k takové síti připojit pouze znát její název.

Samozřejmě, pokud skryjete SSID vaší WiFi sítě, musí to být jedinečné.V takovém případě nedává smysl používat banální fráze jako „router“ nebo „dlink“ jako SSID.Taková jména lze snadno vyzvednout.

Použijte filtrování MAC adres

Každé síťové zařízení má jedinečnou MAC adresu.Tato funkce umožňuje omezit přístup k síti na neznámá zařízení.V nastavení routeru můžete specifikovat, které MAC adresy se mohou připojit k WiFi síti.

Filtrování MAC není vážnou obranou.Spolu s dalšími metodami však výrazně zvyšuje ochranu WiFi sítí.