Jak dát heslo do notebooku

Notebook je primárně osobní počítač.A ochrana vašeho osobního počítače před nežádoucím rušením je základní nutností každého uživatele PC.Mnoho uživatelů se proto zajímá o to, jak zadat heslo do notebooku.V tomto článku se budeme zabývat dvěma způsoby, jak nastavit heslo na notebooku: nastavení hesla pomocí systému BIOS a nastavení hesla pomocí operačního systému Windows.

Jak nastavit heslo na notebooku pomocí systému BIOS

Mnoho verzí systému BIOS je vybaveno funkcí pro ochranu počítačeheslo nápovědy.Nyní ukážeme tuto funkci na příkladu BIOS pod názvem InsydeH20.V tomto systému BIOS, aby uživatel dal heslo do notebooku, musí uživatel otevřít část Zabezpečení nastavení.

Zde jsou uživateli k dispozici následující funkce:

  • Nastavit heslo správce - nastavit heslo pro hlavního správce.Používá se k ochraně samotného systému BIOS před změnami nastavení.
  • Set User Password - nastavení hesla uživatele.Vlastník hesla uživatele může zobrazit nastavení systému BIOS, ale nemůže je změnit.
  • Set HDD Password - nastavení hesla na pevném disku.Používá se k blokování načítání operačního systému z tohoto pevného disku.

K tomu, aby bylo možné heslo vložit do notebooku pomocí systému BIOS, je třeba provést následující kroky:

  1. Přejít naBIOS ;
  2. Přejděte do části „Nastavení“ zabezpečení;
  3. Nastavení hesla pro načtení operačního systému (funkce Set HDD Password) a pro změnu nastavení systému BIOS (funkce Set Supervisor Password);
  4. Uložení nastavení BIOS;

Po dokončení těchto kroků se při příštím spuštění notebooku zobrazí zpráva s výzvou k zadání hesla pro pevný disk.Bez zadání tohoto hesla se notebook jednoduše nespustí.

Jak nastavit heslo na notebooku pomocí Windows

Můžete také vložit heslo do notebooku pomocí operačního systému Windows.Tuto metodu ochrany můžete použít společně s předchozí metodou.Můžete tak výrazně zvýšit zabezpečení vašeho notebooku.

Aby bylo možné pomocí systému Windows nastavit heslo, musíte otevřít „ Ovládací panel “ a přejděte do části „Uživatelské účty a zabezpečení rodiny -> Uživatelské účty“.Zde musíte kliknout na odkaz „Vytvořit heslo k účtu“.

Dále uvidíte okno, ve kterém musíte dvakrát zadat heslo.Zde můžete také zadat heslo.Nápověda bude viditelná pro všechny, takže by měla poukazovat jen mírně na heslo.Pokud jste si jisti, že si dobře pamatujete heslo, nápověda je lepší nevstoupit.Takže to bude bezpečnější.

Po zadání hesla zavřete okno kliknutím na tlačítko „Vytvořit heslo“.To je vše, nyní máte v notebooku nastaveno heslo a při příštím zapnutí operační systém Windowsbude vyžadovat heslo.

Je třeba poznamenat, že tyto metody ochrany nejsou stoprocentně spolehlivé.Útočník může například obnovit nastavení systému BIOS nebo spustit z CD.Proto by tyto metody ochrany měly být považovány za ochranu před rychlým přístupem.