Jak formátovat SD kartu

Karty SD jsou určeny pro přenosné použití.Nyní se používají hlavně v kamerách a videokamerách a menší verze (microSD) se používá v mobilních telefonech, smartphonech, tabletech, videorekordérech a dalších kompaktních mobilních zařízeních.

Při používání přenosných zařízení se uživatelé často potýkají s potřebou formátovat SD kartu.Například za účelem rychlého odstranění všech dat.Kromě toho může v případě poškození systému souborů vzniknout potřeba naformátovat SD kartu.V takových případech počítač nebo mobilní zařízení zpravidla hlásí chybu a potřebu formátování.

Před pokusem o formátování SD karty pomocí počítače zkuste použít přenosné zařízení, s nímž se obvykle používá.Prohlédněte si nabídku svého zařízení, je pravděpodobné, že najdete funkci formátování.Pokud ne, budete potřebovat počítač s čtečkou karet.

Existuje několik typů čteček karet:

  • Vestavěné čtečky karet. Většina moderních notebooků a počítačů typu všetko v jednom je vybavena vestavěnými čtečkami karet.Prozkoumejte případ notebooku nebo monobloku a najděte slot, který potřebujete.

  • Čtečky rámečků v 2,5palcové pozici. Pokud máte moderní stolní počítač, pak je pravděpodobně vybaven čtečkou karet.Čtečky karet jsou nainstalovány v 2,5palcovém prostoru skříně počítače, kdebývala disketa.

  • Externí čtečky karet. Pokud nemáte notebook nebo stolní počítač s čtečkou karet, můžete vždy použít externí čtečku karet.Nejsou vůbec drahé a prodávají se v obchodech s počítačovým vybavením.

Jakmile najdete čtečku karet, můžete začít formátovat. Za tímto účelem vložte kartu do čtečky karet.To musí být provedeno opatrně, aniž by se použila příliš velká síla.Pokud používáte externí čtečku karet, nezapomeňte ji připojit k počítači pomocí kabelu USB.

Po vložení karty do čtečky karet by ji měl počítač zjistit.To obvykle trvá jen několik sekund.Poté se v systému objeví paměťová karta, otevřete „Tento počítač“ a uvidíte ji.Měl by být určen systémem stejně jako běžný flash disk.

Aby bylo možné naformátovat SD kartu, klikněte na ni pravým tlačítkem a vyberte položku nabídky „Formátovat“.

Poté se otevře okno s nastavením formátování.Ve většině případů zde není třeba nic měnit.Můžete jej naformátovat s výchozím nastavením.Chcete-li zahájit formátování, klikněte na tlačítko „Start“ a počkejte, až vás systém upozorní na dokončení procesu.

Jediná věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je „Rychlý formát“.Pokud je tato funkce povolena, bude formátování rychlé.Pokud tuto funkci zakážete, může dojít k formátovánítrvat velmi dlouho, protože data budou z jednotky fyzicky vymazána, to znamená, že budou úplně přepsána.Ve většině případů není takové úplné odstranění nutné a místo toho se používá „rychlé“ formátování.

Jak formátovat microSD. microSD jsou formátovány stejně jako běžné SD karty.Například microSD lze formátovat pomocí přenosného zařízení, ke kterému se připojuje.Kromě toho lze formátování provádět také pomocí počítače.K tomu budete potřebovat adaptér z microSD na SD.