Jak konfigurovat akce při zavírání krytu notebooku v systému Windows 10

Mnoho notebooků s operačním systémem Windows 10 čelí skutečnosti, že jejich zařízení přejde do režimu spánku nebo se vypne, když to uživatel neočekává.Jedním z typických problémů je aktivace režimu spánku nebo vypnutí notebooku při zavírání víka.Nejčastěji se tomuto problému potýkají uživatelé, kteří používají notebook s externím monitorem nebo TV.

Naštěstí je v tomto případě problém vyřešen celkem jednoduše.Akce je třeba nakonfigurovat pouze při zavírání notebooku.Poté bude váš mobilní počítač se systémem Windows 10 fungovat podle potřeby.

Nastavení akce při zavírání víka notebooku

Momentálně jsou v systému Windows 10 akce při zavírání víka notebooku nakonfigurovány přesně tak, jak bylo provedeno v systému Windows 10, tj. Prostřednictvím ovládacího panelu.Jediný rozdíl je v tom, že v systému Windows 10 je přístup k ovládacímu panelu komplikovaný, takže proces instalace je o něco složitější.

Chcete-li změnit akci, která se provádí při zavírání víka notebooku, musíte nejprve přejít do ovládacího panelu „ “.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláveswindows-Ra v zobrazeném okně spusťte příkaz „ control “.Toto je nejspolehlivější způsob, jak otevřít „hlavní panel“, bude fungovat ve všech verzích Windows 10.

Na „hlavním panelu“ musíte otevřít sekci „ Hardware a zvuk . "

A poté přejděte k podčásti „ Zdroj napájení “.

Výsledkem je okno se seznamem řídicích schématnapájení.Zde v levé části okna klikněte na odkaz „ Akce při zavření víka “.

Poté se objeví obrazovka, na které můžete nakonfigurovat tlačítka napájení a také akci při zavírání víka notebooku.Zde jsou k dispozici zejména tři samostatné parametry: akce při stisknutí tlačítka napájení, akce při stisknutí tlačítka spánku a akce při zavřeném víku.Zároveň můžete pro každý z těchto parametrů samostatně nakonfigurovat akci, která bude provedena, když notebook běží na baterii a při práci v síti (když je připojeno nabíjení).

Například můžete vše nakonfigurovat tak, že když zavřete víko, notebook přejde do režimu spánku pouze při napájení z baterie a při práci na nabíječce bude fungovat normálně.Nebo můžete úplně zavřít režim spánku, když zavřete víko, v tomto případě pro oba parametry musíte vybrat možnost „Není nutná žádná akce.“

Prostřednictvím schémat řízení spotřeby lze také měnit nastavení, která řídí akce při zavírání víka notebooku.Chcete-li to provést, v části „ Zdroj napájení “ klikněte na odkaz „ Nastavení obvodu napájení

a poté klikněte na „) Změňte pokročilá nastavení napájení . "

V důsledku toho se otevře malé okno s mnoha nastaveními, která se týkají správy napájení.Zde musíte otevřít sekci „ Tlačítka a kryt napájení - Akce uzavření krytu “.

Stejně jako v předchozímmůžete zde nakonfigurovat akce, které budou provedeny při zavření víka notebooku při napájení z baterie nebo ze sítě.

Po změně výše uvedených nastavení se zavřením krytu notebooku provede přesně ta akce, kterou očekáváte.Je však třeba si uvědomit, že přechod do režimu spánku lze také aktivovat po určité době nečinnosti.Pro kontrolu těchto nastavení je nejjednodušší použít novou nabídku „Nastavení“, která se objevila ve Windows 10.

Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci klávesWindows-ia přejděte do části „ Systém - napájenía režim spánku . "Zde můžete určit, jak dlouho má notebook přecházet do režimu spánku při práci na baterii a při napájení ze sítě.Chcete-li deaktivovat přechod do režimu spánku, vyberte možnost „Nikdy“.

Také je třeba pochopit, že všechna tato nastavení fungují až po úplném načtení systému Windows 10. Pokud zavřete kryt notebooku ihned po jeho zapnutí (aniž byste čekali na zobrazení plochy Windows), může se zařízení vypnoutnebo spát navzdory výše uvedeným nastavením.