Jak kopírovat text pomocí klávesnice

Mnoho nezkušených uživatelů PC nemůže kopírovat text pomocí klávesnice.Místo toho používají pravé tlačítko myši a příkaz kopírování v místní nabídce.Tento způsob kopírování textu funguje skvěle.Bohužel to však trvá příliš dlouho.V tomto článku se naučíte, jak kopírovat text pomocí klávesnice a ušetřit na tom spoustu času.

Jak kopírovat text pomocí klávesnice - klasickým způsobem

Kopírování textu pomocí klávesniceprovedeno pomocí kombinace kláves CTRL-C. Musíte vybrat text, podržte klávesu CTRL a poté stiskněte klávesu C. Obvykle použijte levou klávesu CTRL, ale to není důležité, můžete použít levou i pravou klávesu CTRL.

Po zkopírování textu je třeba jej vložit na jiné místo.To lze také provést pomocí klávesnice. Chcete-li vkládat text pomocí klávesnice, stiskněte klávesy CTRL-V. Stejně jako v předchozím případě můžete použít pravý i levý CTRL.

Další způsoby kopírování textu pomocí klávesnice

Je třeba poznamenat, že existují alternativní způsoby kopírování textu pomocí klávesnice:

  • Kombinace kláves Ctrl-Insert je analogem CTRL-C a můžeslouží ke kopírování textu.
  • Kombinace kláves Shift-Insert je podobná kombinaci kláves CTRL-V a lze ji použít k vložení zkopírovaného textu.
  • A kombinace kláves Shift-Delete je analogická příkazu Ctrl-X cut.

Kromě kombinací kláves CTRL-C a CTRL-V existují i ​​další velmi užitečné kombinace:

  • Ctrl-A - Vyberte celý text.Obvykle se používá ve spojení s kopírováním.Pomocí klávesových zkratek Ctrl-A a CTRL-C můžete rychle zkopírovat veškerý text.
  • Ctrl-X - Vyjmout text.Kopírování textu s odstraněním z původního místa.Pomocí klávesových zkratek Ctrl-X a CTRL-V můžete text rychle přesunout na jiné místo.
  • Ctrl-Z - Označte nebo udělejte krok zpět.Tato kombinace umožňuje rychle opravit chybu.Například jste odstranili část požadovaného textu.V takové situaci vám pomůže kombinace kláves Ctrl-Z, která vše okamžitě vrátí na své místo.
  • CTRL-P - Tisk dokumentu.Pomocí této kombinace kláves můžete rychle odeslat typovaný text do tiskárny.