Jak kopírovat text z PDF do Wordu

Formát PDF se často používá k publikování všech druhů elektronických dokumentů.PDF publikuje vědecké práce, souhrny, knihy, časopisy a další.

Když uživatelé čelí dokumentu ve formátu PDF, uživatelé často nevědí, jak zkopírovat text do aplikace Word.Pokud máte podobný problém, měl by vám náš článek pomoci.Zde se dozvíte 4 způsoby, jak kopírovat text z PDF do Wordu.

Zkopírujte text ze souboru PDF do aplikace Word standardním způsobem

Nejjednodušší způsob, jak kopírovat text z PDF do WorduToto je běžná kopie, kterou používáte neustále.Otevřete soubor PDF v libovolném programu a zobrazte soubory PDF (můžete například použít Adobe Reader), vyberte požadovanou část textu, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte příkaz „Kopírovat“.

Text můžete kopírovat také pomocí kombinace kláves CTRL-C.Po zkopírování můžete text vložit do aplikace Word nebo do jiného textového editoru.

Tento způsob kopírování textu bohužel není vždy vhodný. Soubor PDF lze chránit před kopírováním, poté nebudete moci kopírovat text.Také v dokumentu PDF mohou být tabulky nebo obrázky, které nemohou býtprostě to zkopíruj.Pokud narazíte na podobný problém, měly by vám pomoci následující způsoby kopírování textu z PDF.

Kopírování textu ze souboru PDF do aplikace Word pomocí aplikace ABBYY FineReader

ABBYY FineReader je program pro rozpoznávání textu.Tento program se obvykle používá k rozpoznání textu na skenovaných obrázcích.S pomocí aplikace ABBYY FineReader však můžete také rozpoznávat soubory PDF.Chcete-li to provést, otevřete aplikaci ABBYY FineReader, klikněte na tlačítko „Otevřít“ a vyberte požadovaný soubor PDF.

Poté, co program dokončí rozpoznávání textu, klikněte na tlačítko „Odeslat do aplikace Word“.

Poté by se měl dokument Word objevit s textem z vašeho souboru PDF.

Kopírování textu ze souboru PDF do aplikace Word pomocí převaděče

Pokud nemůžete použít program ABBYY FineReader, můžete se uchýlit k převaděčovým programům.Tyto programy vám umožní převést dokument PDF do souboru Word.Můžete například použít bezplatný program UniPDF.

Chcete-li převést dokument PDF do souboru Word pomocí UniPDF, stačí otevřít program, přidat do něj požadovaný soubor PDF, vybrat převod do aplikace Word a kliknout na tlačítko „Převést“.

Kopírování textu ze souboru PDF do aplikace Word pomocí online převodníků

Existují také online převodníky, které umožňují převádět soubor PDF do aplikace Word.soubor.Tyto online převaděče obvykle pracují horší než specializované programy, ale umožní vám kopírovat text z PDF do Wordu bez instalace dalšíchsoftware.Proto je třeba je také zmínit.

Použití takových převodníků je poměrně jednoduché.Stačí nahrát soubor a kliknout na tlačítko „Převést“.A po dokončení převodu budete muset soubor stáhnout zpět.

Oblíbené online převaděče PDF na Word:

  • http://convertonlinefree.com/PDFToWORDRU.aspx
  • http://en.pdftoword.org/
  • http://www.pdfonline.com/pdf-to-word-converter/
  • https://www.pdftoword.com/
  • http://www.pdftoword.ru/
  • ) http://www.extractpdf.com