Jak na klávesnici umístit označení stupně

Při práci s textovými dokumenty není neobvyklé, že je nutné vložit nějaký nestandardní znak nebo znak, který není na klávesnici.Například označení stupně se používá velmi často, ale není na klávesnici.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak umístit označení stupně pomocí klávesnice, stejně jako bez použití.

Metoda číslo 1. Klávesová zkratka Alt + 248.

Pokud potřebujete pomocí klávesnice zadat znaménko stupně, možná nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem je kombinace kláves Alt + 248.Chcete-li použít tuto kombinaci kláves, umístěte kurzor na místo textu, kde by mělo být označení stupně.Poté podržte stisknutou klávesu Alt na klávesnici a bez uvolnění klávesy Alt vytočte číslo 248 na bloku dalších kláves (na pravé straně klávesnice, pod Num Lock).

V důsledku toho se na místě, kde byl umístěn kurzor, objeví stupnice.Tato kombinace kláves funguje ve všech programech.

Metoda číslo 2. Klávesová zkratka Alt + 0176.

Existuje také kombinace kláves Alt + 0176.Funguje to stejným způsobem jako v předchozí metodě.Je třeba nastavit kurzor na místo, kam potřebujete umístit znaménko stupně, držet Alt a bez uvolnění typu 0176 na další klávesnici.

Poté se na vybraném místě objeví označení stupně.Tato kombinace kláves, stejně jako ta předchozí, funguje ve všech programech.

Jak umístit označení stupně bez klávesnice

Pokud si nepamatujete výše popsané kombinace kláves, může být pro vás výhodnější vložitstupeň znamení bez použití klávesnice.To lze provést pomocí programu "Tabulka symbolů", který je v jakékoli verzi systému Windows.

Chcete-li to provést, musíte nejprve otevřít program „Tabulka symbolů“.Můžete například stisknout Windows-R a v zobrazeném okně spustit příkaz „charmap.exe“.

„Tabulka symbolů“ můžete také otevřít v nabídce Start.

V "tabulce symbolů" musíte najít označení stupně, vyberte jej pomocí myši a klikněte na tlačítko "Vybrat".

Poté musíte kliknout na tlačítko „Kopírovat“ a vložit znak stupně do požadovaného umístění dokumentu pomocí kombinace kláves CTRL-V nebo pomocí příkazu „Vložit“.

Můžete tedy do libovolného dokumentu a libovolného programu vložit označení stupně.