Jak nabootovat z flash disku

Uživatelé se stále více zajímají o to, jak nabootovat z flash disku.To je způsobeno mnoha faktory.Zaprvé, bootování z USB flash disku poskytuje uživateli několik výhod oproti bootování z disku.Například vyšší rychlost čtení souborů, která umožňuje rychlejší spuštění a rychlejší provádění nezbytných manipulací s počítačem.

Výrobci notebooků navíc ne vždy vybavují své modely pohonem.U těchto zařízení je stahování z USB flash disku jediným způsobem k instalaci operačního systému.

V tomto článku se pokusíme pomoci uživatelům, kteří ještě nemají zkušenosti s interakcí s zaváděcími USB flash disky, a hovořit o tom, jak zavést z USB flash disku.

Aby bylo možné zavést systém z USB flash disku, musíte provést dva jednoduché kroky: vytvořit spouštěcí USB flash disk z ISO obrazu spouštěcího disku a nakonfigurovat BIOS tak, aby spouštěl z USB flash disku.

Krok č. 1. Vytvořte spouštěcí jednotku USB Flash.

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit zaváděcí jednotku USB Flash.Nejjednodušší možností je použití programu UltraISO.

Spusťte program Ultra ISO a nahrajte obraz ISO spouštěcího disku, který chcete vypálit, na jednotku USB Flash.To lze provést pomocí nabídky „Soubor - Otevřít“.

Po otevření obrazu ISO se v okně programu Ultra ISO zobrazí soubory a složky ze spouštěcího disku.Aby bylo možné zavést systém z flash disku, musíme do něj zapsat veškerý obsah spouštěcího disku.

Za účelem zaznamenání obsahu zavazadlového prostorudisk na USB flash disk, otevřete nabídku „Self-loading - Vypálit obraz pevného disku“.

Poté se před vámi objeví okno „Write Disk Image“.Není třeba měnit žádná nastavení.Vše, co musíte udělat, je vybrat USB flash disk, který chcete zavést.To lze provést pomocí rozbalovací nabídky „Disková jednotka“.

Po výběru jednotky Flash musíte kliknout na tlačítko „Záznam“.Dále se zobrazí varování o odstranění všech dat z vybrané jednotky Flash.Pokud je vše v pořádku a na disku Flash není nic důležitého, klikněte na „Ano“.

Poté musíte počkat, až program vytvoří spouštěcí jednotku USB Flash.Zpravidla na to stačí jen několik minut.

Po dokončení procesu zápisu souborů obdržíte hotovou zaváděcí jednotku USB Flash.

Krok č. 2. Nastavení systému BIOS.

Poté, co jste vytvořili USB flash disk, ze kterého můžete zavést systém, musíte nakonfigurovat BIOS.Je to dost snadné.Musíte: připojit zaváděcí jednotku USB Flash k počítači, restartovat počítač, vstoupit do systému BIOS a provést nezbytná nastavení.

Proces nastavení systému BIOS se velmi liší v závislosti na tom, která základní deska je v počítači nainstalována.Nastavení BIOS pro základní desku od ASUS (AMI BIOS) je uvedeno níže.

Přejděte do části BIOS a přejděte do části „BOOT“, tato část obsahuje všechna nastavení týkající se spouštění počítače tak či onak.V části „BOOT“ přejděte do části „Priority USB Floppy Drive BBS“.

V části „Priority USB Floppy Drive BBS“Jednotky USB, které budou použity k zavedení počítače, můžete upřednostnit.

Chcete-li zavést systém z USB flash disku, otevřete položku „1st Boot“ a vyberte spouštěcí USB flash disk.V našem případě se nazývá „křemíková síla“.

Poté, co vyberete požadovanou jednotku flash, můžete se vrátit do předchozí části systému BIOS.Stiskněte klávesu ESC a vraťte se do sekce BOOT.Nyní v sekci „BOOT“ musíte znovu otevřít položku „1st Boot“ a vybrat spouštěcí USB flash disk, který by se měl objevit po provedení změn v části „Priority USB disketové jednotky BBS“.

To je vše, nastavení systému BIOS je hotovo.Zbývá pouze uložit nastavení a restartovat počítač.Po restartování se počítač spustí z USB flash disku, který jste určili v nastavení systému BIOS.