Jak naformátovat USB flash disk ve FAT32

Souborový systém FAT32 je považován za zastaralý z důvodu řady omezení, která nejsou moderními standardy přijatelná.V mnoha případech je však použití FAT32 opodstatněné.Pokud například chcete aktualizovat systém BIOS z jednotky USB flash, budete jej pravděpodobně muset naformátovat v systému FAT32.Pokud máte takovou potřebu, měl by vám tento článek pomoci.Zde si povíme o tom, jak naformátovat USB flash disk ve FAT32.

Jak naformátovat USB flash disk ve FAT32 prostřednictvím kontextové nabídky

Nejjednodušší způsob, jak naformátovat USB flash disk ve FAT32,používá standardní nástroje operačního systému Windows.Chcete-li to provést, připojte jednotku USB Flash k počítači a otevřete okno „Tento počítač“.Poté klepněte pravým tlačítkem myši na zobrazenou jednotku flash a vyberte položku nabídky „Formát“.

Poté se před vámi otevře okno pro formátování jednotky USB Flash.Zde se ujistěte, že je v rozevíracím seznamu souborových systémů vybrán systém FAT32.Pokud je vybrán systém souborů NTFS nebo exFAT , změňte hodnotu na FAT32.

Pokud si přejete, můžete změnit označení svazku (název disku Flash) a povolit (nebo zakázat) funkci rychlého formátování.Rychlé formátování přepisuje systém souborů bez fyzického mazání souborů z USB flash disku.Ve většině případů uživatelé používají rychleformátování.

Po provedení všech nastavení klikněte na tlačítko „Start“.

Poté se zobrazí varování, které odstraní všechna data z USB flash disku.Chcete-li pokračovat ve formátování jednotky flash, stačí kliknout na tlačítko „OK“.

Pokud zvolíte rychlý režim, formátování jednotky Flash ve formátu FAT32 by mělo trvat jen několik sekund.O dokončení formátování bude informováno vyskakovací okno.

Jak formátovat jednotku USB Flash v systému FAT32 pomocí příkazového řádku

Jednotku USB Flash můžete také formátovat v systému souborů FAT32 pomocí příkazový řádek.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves Windows-R a v zobrazeném okně zadejte příkaz „cmd“.

Poté by se před vámi měla otevřít příkazová řádka systému Windows.Chcete-li flash disk naformátovat, musíte použít příkaz „format“.Tento příkaz může mít velké množství různých parametrů, ale pro provedení formátování v FAT32 potřebujeme pouze několik:

  • /FS: FAT32- určete souborový systém, který chceme použít;
  • F:- písmeno, které je přiřazeno vaší jednotce flash;
  • /q- režim rychlého formátování;

Celkově bude konečná podoba našeho týmu něco podobného:formát /FS: FAT32 F: /q .Zadejte tento příkaz na příkazovém řádku.V takovém případě nezapomeňte nahradit písmeno F, které je přiřazeno vaší jednotce Flash.

Po zadání tohoto příkazu se zobrazí zpráva, že je třeba vložit nový disk, a stiskněte klávesu ENTER.Pokud je flash diskjiž připojeno k počítači, poté stiskněte klávesu ENTER.

Dále se zobrazí zpráva s výzvou k zadání jmenovky svazku.Zadejte a znovu stiskněte ENTER.Pokud štítek není potřeba, pak tento krok přeskočte jednoduše stisknutím klávesy ENTER.

Poté bude jednotka Flash naformátována do systému souborů FAT32.

Poté, co se na příkazovém řádku zobrazí výzva k zadání jiného příkazu, lze USB flash disk vypnout.

Mimochodemmáme samostatný článek o formátování paměťových karet SD.Doporučujeme, abyste se seznámili.