Jak nainstalovat boot z flash disku v BIOSu

Všechny nové modely notebooků nejsou vybaveny optickou jednotkou.Na jedné straně to snižuje tloušťku a hmotnost notebooku a na druhé straně to přináší uživatelům nepříjemnosti.Například v případě přeinstalace operačního systému bude uživatel muset použít flash disky namísto obvyklých optických disků.V takové situaci často vyvstává otázka, jak nainstalovat boot z jednotky flash v systému BIOS.V tomto článku se budeme zabývat tímto problémem a podrobně popíšeme proces nastavení systému BIOS pro spouštění z jednotky flash.

První věcí, kterou musíte udělat, abyste mohli nakonfigurovat spouštění z USB flash disku, je připojení USB flash disku k počítači a restartování.Pokud je počítač již vypnutý, stačí připojit USB flash disk a zapnout počítač.Při spuštění počítače musíte zadat BIOS, jak již můžeme udělat, jsme již popsali v jednom z našich článků.

V závislosti na verzi systému BIOS a konfiguraci počítače se proces instalace může výrazně lišit.V tomto článku si povíme o tom, jak nainstalovat boot z USB flash disku do AMI BIOS a InsydeH20.

Konfigurace spouštění z flash disku v AMI BIOSu

Poté, co se BIOS otevře před vámi, přejděte do části „BOOT““, Tato část obsahuje všechna nastavení, která se vztahují k načtení operačního systému.

V této části „BOOT“ musíte otevřít nabídku „Priority USB Floppy Drive BBS“.V tomtomenu lze nakonfigurovat, v jakém pořadí BIOS načte zařízení připojená k počítači USB.

Otevřete položku „1st Boot“ v nabídce „USB Floppy Drive BBS Priority“ a vyberte jednotku USB flash, ze které chcete spustit počítač.

Poté, co vyberete požadovanou jednotku USB flash, by se název jednotky USB Flash, který potřebujete, měl objevit oproti položce „1. spuštění“.

Chcete-li zavřít nabídku „USB Floppy Drive BBS Priority“ a pokračovat do další fáze nastavení systému BIOS, jednoduše stiskněte klávesu ESC.Po stisknutí klávesy ESC byste se měli vrátit do sekce „BOOT“.Nyní musíte otevřít položku „1st Boot“ a vybrat jednotku USB flash, která by se tam měla objevit po provedení nastavení v nabídce „USB Floppy Drive BBS Priority“.

Poté, co vyberete požadovanou jednotku flash, by se vedle položky „1st Boot“ měl objevit název vaší jednotky flash.Pokud se jedná o tento případ, znamená to, že jste vytvořili celé pravidlo a při příštím spuštění počítače se BIOS spustí z vybrané jednotky Flash.

Chcete-li uložit zadaná nastavení a ukončit BIOS, stiskněte klávesu F10.

Konfigurace spouštění z flash disku v InsydeH20

Proces nastavení v rozhraní InsydeH20 je mnohem jednodušší a rychlejší než v předchozím případě.Zde vše, co musíte udělat, je přejít do sekce „BOOT“ a přesunout jednotku flash na první pozici.Jednotka flash musí být přirozeně připojena k počítači před vstupem do systému BIOS.

Takže otevřete sekci „BOOT“, vyberte položku s názvem vaší jednotky flash a přesuňte jihorní část seznamu.Chcete-li se posunout nahoru, použijte klávesu F6.Výsledek můžete uložit a ukončit BIOS pomocí klávesy F10.

To je vše, nyní víte, jak nainstalovat boot z jednotky USB Flash v systému BIOS a instalace operačního systému do počítače bez jednotky vám nezpůsobí žádné problémy.