Jak nainstalovat druhý pevný disk do počítače

Dříve nebo později se každý uživatel potýká s tím, že jeho data již nejsou umístěna na existující pevný disk.Řešením tohoto problému může být druhý pevný disk.V tomto článku vám řekneme, jak nainstalovat druhý pevný disk do počítače.

Krok # 1. Připravte počítač k instalaci druhého pevného disku.

Nejprve musíte připravit počítač.Nejprve je třeba jej odpojit a odpojit od něj všechny kabely.Stačí vypnout tlačítko na napájení nestačí, počítač musí být zcela odpojen od napájení.

Za druhé, musíte otevřít přístup k vnitřkům systémové jednotky.Odstraňte oba boční kryty.Boční kryty jsou obvykle připevněny k zadní části systémové jednotky pomocí čtyř šroubů.Odstraňte tyto šrouby a opatrně odstraňte oba boční kryty.

Krok č. 2. Instalace druhého pevného disku a jeho upevnění.

Po úplném odpojení počítače od napájení a odstranění bočních krytů můžete začít instalovat druhý pevný disk.Pevné disky jsou nainstalovány ve zvláštním oddílu systémové jednotky.Definování tohoto oddílu je poměrně jednoduché.Je umístěn v pravé spodní části systémové jednotky a jeho šířka je přesně vhodná pro 3,5palcové pevné disky.

V levných počítačových případech se tato přihrádka obvykle otáčí otvorem k základní desce (jako na fotografii níže).V dražších modelech počítačových skříní je pozice pevného diskuotočil se k bočnímu krytu.

Během instalace pevného disku je nejlepší udržovat systémovou jednotku ve svislé poloze.Vložte pevný disk do pozice na pevném disku (jako na fotografii níže).V některých případech bude nutné vyjmout grafickou kartu nebo paměť RAM, aby pevný disk bez problémů vstoupil do přihrádky.O tom, jak to lze přečíst v našich článcích: , jak nainstalovat RAM a , jak nainstalovat grafickou kartu.Pokud má vaše systémová jednotka dostatek místa pro pevné disky, zkuste nainstalovat druhý pevný disk od prvního.Budou tedy lépe chlazeni.

Po instalaci druhého pevného disku do pozice pro pevný disk je třeba jej upevnit čtyřmi šrouby, dvěma na každé straně pevného disku (viz foto níže).Neukládejte šrouby a neopravujte pevný disk pouze dvěma nebo třemi.V tomto případě bude vibrovat a vytvářet velké množství hluku.

Krok č. 3. Připojte druhý pevný disk k počítači.

Poté, co je druhý pevný disk nainstalován v počítači a bezpečně uzamčen, můžete přistoupit k jeho připojení.Pevné disky jsou připojeny pomocí dvou kabelů: jeden kabel jde k základní desce (data jsou přenášena tímto kabelem) a druhý k napájení (používá se pro napájení).

Pro připojení pevného disku k základní desce použijte kabel SATA (viz foto níže).Tento kabel se obvykle dodává se základní deskou.PokudPokud takový kabel nemáte, můžete si jej zakoupit samostatně.

Pro připojení pevného disku k napájení použijte kabel s podobným konektorem.(foto níže).

Pokud máte potíže s připojením druhého pevného disku k počítači, podívejte se, jak byl první pevný disk připojen, a postupujte analogicky.

Krok č. 4. Montujeme systémovou jednotku.

Po nainstalování, bezpečném uzamčení a připojení pevného disku lze systémovou jednotku zavřít.Nasaďte boční kryty a zajistěte je šrouby.Po instalaci bočních krytů lze počítač připojit k napájení a spustit.Pokud bylo vše provedeno správně, po spuštění počítače se v systému objeví druhý pevný disk.