Jak nainstalovat jednotku SSD

Po zakoupení jednotky SSD mají uživatelé zcela předvídatelnou otázku, jak nainstalovat jednotku SSD.Instalace jednotky SSD do stolního počítače se neliší od instalace běžného pevného disku.Pokud jste tedy již nainstalovali pevný disk, neměli byste mít potíže s instalací SSD.

Ale můžete nainstalovat jednotku SSD, i když nemáte žádné zkušenosti.Jedná se o velmi jednoduchý postup a může to udělat kdokoli.V tomto článku se podrobně podíváme na celý proces instalace.

Pokračujeme v instalaci disku SSD

Krok č. 1. Odpojte napájení od systémové jednotky.

Než něco uděláte se systémovou jednotkou, musíte ji vždy odpojit.Zvláště pokud máte malé zkušenosti s údržbou počítače.

Krok č. 2. Otevřete boční kryt systémové jednotky.

Po vypnutí napájení můžete začít pracovat se systémovou jednotkou.Aby byla práce pohodlnější, položte systémovou jednotku „na bok“.Poté můžete odstranit boční kryt.V některých případech budete možná muset otevřít oba boční kryty systémové jednotky a nainstalovat SSD.

Krok č. 3. Nainstalujte disk SSD

Disk SSD není téměř zahřátý, nemá žádné pohyblivé části a nevytváří vibrace, protoMůže být nainstalován na libovolném vhodném místě uvnitř systémové jednotky.Musí však být bezpečně upevněna tak, aby uvnitř nezavírala.Jinak může při příštím servisu systémové jednotky narazit na grafickou kartu.nebo základní deska a způsobit poškození.

Ideální možností by bylo nainstalovat jednotku SSD do pozice 3,5palcového pevného disku (standardní pozice pevného disku).Jelikož jsou však disky SSD k dispozici ve formátu 2,5 palce, budete potřebovat speciální diapozitivy k instalaci jednotky 2,5 palce do pozice 3,5 palce (viz obrázek výše).

Aby nedošlo k zbytečným činnostem, nejprve nainstalujte disk SSD do saně a poté nainstalujte saně s SSD do 3,5palcové pozice.Na obrázku výše můžete vidět, jak SSD vypadá v saních.Při instalaci jednotky SSD je důležité nezaměňovat stranu, protože skluzavka není symetrická.

Krok # 4: Připojení SSD

Jednotka SSD je jako každý moderní pevný disk připojen pomocí kabelu SATA.Montáž jednotek pomocí SATA je velmi jednoduchá.K tomu stačí připojit kabel SATA na základní desce a port SATA na disku kabelem.

Kromě toho musíte připojit kabel ze zdroje napájení.Pokud váš napájecí zdroj není vybaven moderním konektorem pro připojení k jednotkám SATA, budete potřebovat adaptér.

Proces připojení a instalace jednotky SSD do 3,5palcové pozice je vidět na obrázku níže.

Krok č. 5. Zavřete víko a zapněte počítač.

Po dokončení instalace SSD můžete zavřít kryt systémové jednotky a zapnout počítač.