Jak nainstalovat ovladač na grafickou kartu

Bez instalace ovladačů nemůže grafická karta fungovat na 100 procent svých možností.Proto je velmi důležité po instalaci nové grafické karty nebo po přeinstalování operačního systému nainstalovat ovladače grafické karty.V tomto postupu není nic těžkého, ale pokud máte potíže, pak jste na správném místě.V tomto článku se naučíte, jak nainstalovat ovladač na grafickou kartu.

Abyste mohli nainstalovat ovladač na grafickou kartu, musíte znát přesný model grafické karty.O tom, jak zjistit, která grafická karta je v počítači, jsme již hovořili v předchozích článcích.Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob je nainstalovat jakýkoli program pro zobrazení vlastností počítače.

V programu musíte najít název konkrétního modelu.Například AMD Radeon HD7850 nebo NVIDIA GeForce GTX 660. Po získání přesného názvu grafické karty můžete začít hledat ovladače.

Obsah
  1. Jak nainstalovat ovladač na grafickou kartu AMD Radeon
  2. Jak nainstalovat ovladačna grafickou kartu NVIDIA GeForce

Jak nainstalovat ovladač na grafickou kartu AMD Radeon

Pokud vaše grafická karta patří do série AMD Radeon, pakstáhnout nejnovější verzi ovladačů, kterou musíte navštívit na tomto webu a vyplnit malý vyhledávací formulář.

Vyplnění tohoto formuláře je rozděleno do 4 kroků:

  • Krok č. 1. Výběr typu produktu, pro který hledáte řidiče.Pokud potřebujete ovladač grafické karty notebooku, vyberte možnost „Notebook Graphics“.Pro obyčejnégrafické karty, musíte vybrat "Desktop Graphics".
  • Krok č. 2. Vyberte řadu, do které vaše grafická karta patří.
  • Krok č. 3. Vyberte konkrétní model.
  • Krok č. 4. Výběr operačního systému.

Poté vás web vyzve ke stažení nejnovějších ovladačů grafické karty.

Po stažení ovladače jej jednoduše spusťte a postupujte podle pokynů instalačního technika.

Během instalace ovladače může obrazovka několik sekund blikat nebo se vypnout.Nebojte se, je to normální.Po dokončení instalace restartujte počítač.

Jak nainstalovat ovladač na grafickou kartu NVIDIA GeForce

Instalace ovladačů na grafickou kartu NVIDIA GeForce je úplně stejná. Jdeme na oficiální webovou stránku a vyplníme formulář pro vyhledání ovladače, který potřebujeme.

Zde jsou přesně stejná pole jako na webových stránkách AMD.Jediný rozdíl je v tom, že si můžete vybrat jazyk.

Po zadání všech údajů klikněte na tlačítko „Hledat“.Dále byste měli vidět informace o nalezeném ovladači a tlačítku „Stáhnout nyní“.Klikněte na tlačítko a počkejte, až se ovladač úplně stáhne do počítače.

Po dokončení stahování spusťte instalátor ovladačů a postupujte podle jeho pokynů.Nezabýváme se blikáním a vypínáním obrazovky.

Po dokončení instalace ovladače restartujte počítač.