Jak nainstalovat tiskárnu do počítače

Tiskárna je nejdůležitějším periferním zařízením pro moderní počítač.Bez tiskárny nebude počítačová pracovní stanice plně funkční.Tiskárny lze proto často nalézt jak v kancelářích, tak vedle běžných domácích počítačů.

Jedním z hlavních problémů, které uživatelé mají s tiskárnami, jsou potíže s instalací.Možná je to proto, že tiskárnu nelze jednoduše připojit k počítači, jako je myš nebo klávesnice.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak nainstalovat tiskárnu do počítače nebo notebooku.

Celý proces instalace tiskárny do počítače lze rozdělit do tří fází:

  • Připojení tiskárny k napájecí síti;
  • Připojení tiskárny k počítači;
  • Instalace ovladačů;

Aby instalace tiskárny již nezpůsobila žádné problémy, zvážíme všechny tři tyto kroky co nejpodrobněji.

Připojte tiskárnu ke zdroji napájení.

První věcí, kterou byste měli začít, je připojení tiskárny k síti.Tady není nic složitého.Umístěte tiskárnu tam, kde by měla být, a zapojte ji do nejbližší elektrické zásuvky.Ve většině případů se k připojení používá běžný kabel.Stejný kabel propojuje monitor, systémovou jednotku a další zařízení.

Jedinou výzvou je, že při instalaci tiskárny do počítače nelze tiskárnu připojit k napájení prostřednictvím nepřerušitelného zdroje napájení (UPS, UPS ).Tiskárna musí být připojena.pouze přímo do zásuvky.Faktem je, že tiskárna spotřebovává příliš mnoho energie, takže ji stále nemůžete používat z UPS.Jinak se baterie vybije příliš rychle nebo může selhat vůbec.

Připojte tiskárnu k počítači.

Dalším krokem při instalaci tiskárny je přímé připojení tiskárny k počítači nebo notebooku.K připojení tiskárny lze použít různá rozhraní.Doma se však nejčastěji používá USB.Proto budeme tuto konkrétní možnost zvažovat.

K připojení k počítači musí být k tiskárně přiložen kabel USB.Pokud v sadě není kabel nebo je již ztracen, můžete jej zakoupit v nejbližší prodejně elektroniky.Při koupi kabelu USB je třeba vědět pouze verzi kabelu.Tiskárny mohou být nyní vybaveny rozhraním USB 2.0 nebo USB 3.0.

Podívejte se na konektor USB na tiskárně, pokud je modrý a podlouhlý, jedná se o USB 3.0.Pokud je bílá (šedá /černá) a čtvercová se zkosenými rohy, jedná se o USB 2.0.

Takže poté, co najdete požadovaný kabel (USB 2.0 nebo USB 3.0), připojte jeden konec kabelu k počítači a druhý k tiskárně.

Vezměte prosím na vědomí, že kabel USB má na různých stranách odlišný tvar konektoru.Plochý konektor se nazývá „typ A“ a připojuje se k počítači.Čtvercový (USB 2.0) nebo modrý obdélníkový konektor (USB 3.0) se nazývá „Type B“ a připojuje se k tiskárně.

Instalace ovladačů pro tiskárnu.

Po připojení tiskárny k počítači a síti napájení můžete pokračovat s instalací ovladačů.Disk tiskárny je zpravidla součástí disku s ovladači.Z tohoto disku je třeba nainstalovat ovladač tiskárny, po kterém lze tiskárnu použít.

Pokud jste ztratili disk s ovladači, můžete jej stáhnout z oficiálních webových stránek výrobce tiskárny.

Vložte disk s ovladačem do jednotky a spusťte instalaci ovladače.Proces instalace ovladače pro tiskárnu je poměrně jednoduchý a téměř stejný jako při instalaci jakéhokoli jiného programu.

Jediný rozdíl spočívá v tom, že instalační technik může vyžadovat, abyste vypnuli tiskárnu a znovu ji připojili.V takovém případě stačí odpojit kabel USB a po několika sekundách jej znovu připojit.Poté by měl pokračovat proces instalace ovladačů pro tiskárnu.

Po dokončení instalace ovladače bude tiskárna připravena k použití.V některých případech bude možná nutné restartovat počítač.