Jak nainstalovat zvukovou kartu

Zvuk produkovaný integrovanou zvukovou kartou nesplňuje všechny.Obzvláště hodně nespokojených s vestavěným zvukem mezi uživateli levných základních desek.Proto se mnoho uživatelů rozhodne nainstalovat diskrétní zvukovou kartu.V tomto článku vám co nejvíce řekneme, jak nainstalovat zvukovou kartu do počítače.

Nejprve trochu teorie.Diskrétní zvukové karty jsou externí a interní.Externí zvukové karty jsou vyráběny ve formě samostatného zařízení a jsou připojeny k počítači pomocí rozhraní USB .Interní zvukové karty jsou implementovány jako samostatná deska a jsou instalovány uvnitř pouzdra.Tento článek se zaměří na instalaci interní zvukové karty.

Pro připojení zvukové karty k základní desce se používá konektor PCI nebo PCI Express x1.Můžete snadno rozlišovat mezi zvukovou kartou s PCI a zvukovou kartou s PCI Express x1.Karty PCI mají dlouhý kolík s mnoha kolíky, zatímco karta PCI Express x1 má mnohem kratší kolík.

Konektory na základní desce se také liší.Sloty PCI jsou delší a jsou umístěny na samém spodku základní desky.Sloty PCI Express x1 jsou více než sloty umístěné mezi plnohodnotnými sloty PCI Express x16 nebo mezi PCI Express x16 a PCI.

Před zakoupením zvukové karty se ujistěte, že má základní deska konektor PCI.Moderní základní desky nejsou zdaleka vždy vybaveny tímto konektorem.Pokud vaše deska nemá PCI, musíte si vybratzvuková karta s PCI Express x1.

Nyní, když jsme studovali teoretickou část, můžeme začít instalovat zvukovou kartu.Nejprve musíte odpojit všechny kabely od systémové jednotky a otevřít boční kryt skříně počítače.Abychom mohli nainstalovat zvukovou kartu, musíme otevřít pouze levý boční kryt.

Po otevření bočního krytu počítače zkontrolujte základní desku.Musíte vybrat konektor (PCI nebo PCI Express x1, v závislosti na zvukové kartě, kterou jste zakoupili), kterou budete používat k instalaci zvukové karty.Je vhodné zvolit konektor, který je umístěn mimo již obsazené konektory.Pokud máte například nainstalovanou grafickou kartu, zkuste vybrat konektor zvukové karty, aby zvuková karta neblokovala přístup vzduchu k ventilátoru grafické karty.

Dále je třeba demontovat kovovou zástrčku, která je umístěna naproti konektoru, který jste vybrali.

U vysoce kvalitních počítačových skříní jsou tyto konektory upevněny šrouby.V levných případech je třeba zástrčku jen přerušit.

Poté musíte zvukovou kartu do konektoru pečlivě nainstalovat.Při instalaci nemusíte vyvíjet velké úsilí, stačí jen trochu zatlačit na kartu.

Při instalaci se ujistěte, že zadní panel zvukové karty zapadá do slotu mezi základní deskou a skříní počítače.Po instalaci zvukové karty je třeba ji upevnit šroubem.

Vše v tomto procesu instalace zvukové karty do počítače je dokončeno.Můžete zavřít boční kryt, připojit kabely a zapnout počítač.