Jak najít a otevřít složku AppData ve Windos 10

Při konfiguraci nebo přenosu některých programů bude možná nutné přistupovat ke složce AppData, která je umístěna na systémové jednotce Windows 10. V tomto krátkém článku vysvětlíme, proč je složka AppData potřebná, kde se nachází, a jak ji najít a otevřít.

AppData: co je tato složka?

Složka AppData byla poprvé zavedena v systému Windows Vista a od té doby je přítomna ve všech verzích operačního systému Windows.Název složky je zkratkou anglické fráze Application Data, která může být přeložena do ruštiny jako „Application Data“.Jak můžete hádat, tato složka je určena k ukládání dat různých programů nainstalovaných v operačním systému Windows.Například složka AppData obsahuje profily programů, jako jsou Firefox, Thunderbird a starší verze aplikace Outlook.

Uvnitř složky AppData jsou stále podsložky, jedná se o Local, LocalLow a Roaming.Každá z těchto složek plní své funkce a je používána různými programy.

  • SložkaRoamingse používá k ukládání nejdůležitějších dat, která budou přesunuta spolu s uživatelským účtem z jednoho počítače do druhého, pokud je váš počítač připojen k doméně s roamingemprofil.Například ve složce Roaming ukládá webový prohlížeč Firefox uživatelské profily, záložky, historii atd.
  • VLocal folderjsou uložena data vztahující se výhradně k aktuálnímu počítači.Tato složka se nikdy nepohybujemezi počítači, i když zadáváte doménu.Zpravidla se jedná o soubory, které jsou příliš velké pro přenos, stažené soubory mezipaměti a také soubory, které by se podle vývojáře programu neměly přesouvat mezi počítači.
  • SložkaLocalLowje analogem složky Local, ale používá se pro aplikace, které pracují s omezenějšími nastaveními zabezpečení.Pokud například spustíte Internet Explorer v chráněném režimu, bude mít přístup pouze ke složce LocalLow.

Je třeba poznamenat, že pokud se nepřipojíte k doméně, nebude pro vás žádný rozdíl mezi složkami Local, Roaming a LocalLow.Protože jsou data stále uložena výhradně na vašem počítači.

Kde je složka AppData

Ve Windows 10 je složka AppData umístěna na „ C: \ Users \ UserName \ AppData “, kde ) Uživatelské jménoje uživatelské jméno.Chcete-li tuto složku najít na systémové jednotce, musíte povolit zobrazení skrytých a systémových souborů.Chcete-li to provést, otevřete systémovou jednotku, přejděte na kartu „ Zobrazit “ a klikněte na tlačítko „ Parametry “.

Výsledkem je otevření okna „ Možnosti složky “.Zde se musíte vrátit na záložku „ Zobrazit “, procházet seznamem parametrů až na konec a umožnit zobrazení skrytých a systémových souborů.Chcete-li to provést, zrušte zaškrtnutí políčka „ Skrýt chráněné systémové soubory “ a nastavit jej oproti „ Zobrazit skryté soubory, složky a jednotky “.

Poté uložte nastavení a přejděte do složky „ Uživatelé “ nebo „ Uživatelé “, otevřetesložku uživatele a otevřete AppData.

Toto však není jediný způsob, jak otevřít složku AppData.Pokud znáte nějaké triky, získáte přístup k AppData pouhým pár kliknutí.

Jak otevřít složku AppData

Nejjednodušší způsob, jak otevřít složku AppData, je prostřednictvím nabídky „ Run “.Chcete-li použít tuto metodu, musíte stisknout kombinaci klávesWindows-Ra v nabídce, která se otevře, zadejte příkaz % appdata% .

Po provedení tohoto příkazu se před vámi objeví složkaAppData \ Roaming .Od kterého můžete jít o jednu úroveň výše a dostat se do AppData.