Jak najít ovládací panel v systému Windows 10

Ovládací panel se používá v operačních systémech Windows od systému Windows 2.0.Uživatelé jsou proto na něj velmi zvyklí a bez něj se již nemohou obejít.Ale v Windows 10 nabídka Start již nemá odkaz na Ovládací panely, místo toho můžete pomocí nabídky Start otevřít nový panel nastavení nazvaný Nastavení.Nicméně oblíbený „Ovládací panel“ všech zůstal v systému a lze jej otevřít.Nyní se dozvíte, jak najít ovládací panel ve Windows 10.

Metoda číslo 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko "Start".

Nejjednodušší způsob, jak najít ovládací panel v systému Windows 10, je klepnout pravým tlačítkem myši na tlačítko "Start".Poté se otevře malá nabídka, ve které bude položka „Ovládací panely“.

Metoda číslo 2. Vyhledejte nabídku Start.

Pomocí vyhledávání v nabídce Start můžete spustit jakýkoli program nebo systémový nástroj.Také s ním najdete ovládací panel.Chcete-li to provést, jednoduše otevřete nabídku Start a zadejte frázi „ovládací panel“.Poté systém sám najde ovládací panel a ukáže vám ho.

Metoda číslo 3. Provádění řídícího příkazu.

Ovládací panel Windows 10 najdete také pomocí nabídky Run.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves Windows + R av okně, které se otevře, zadejte příkaz „control“.

Tento příkaz můžete také spustit pomocí příkazového řádku.

Metoda číslo 4. Vytvoření zástupce.

Pokud často používáte ovládací panel ve Windows 10, můžetevytvořit její zástupce na ploše.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte "Vytvořit - zástupce".

Poté se zobrazí okno, ve kterém musíte určit umístění objektu.Stačí zadat výše uvedený příkaz „control“.Poté klikněte na tlačítko „Další“.

V dalším kroku zadejte název zkratky a klikněte na tlačítko „Dokončit“.

Ve výsledku se na ploše zobrazí zkratka pro přístup k ovládacímu panelu.Pokud si přejete, můžete nakonfigurovat otevření této zkratky pomocí kombinace kláves.Chcete-li to provést, otevřete vlastnosti zástupce a nastavte požadovanou kombinaci kláves v poli "Zkratka".

Po uložení vlastností zkratky můžete otevřít ovládací panel pomocí kombinace kláves podle vašeho výběru.