Jak najít soubor hostitelů

Soubor hostitelů je soubor, který obsahuje informace o názvech domén.Tyto informace se používají při převodu názvu domény na síťovou adresu počítače.Informace uvedené v souboru hosts mají přednost před serverem DNS.Pokud tedy soubor hosts obsahuje informace o doméně, operační systém tyto informace použije a ignoruje server DNS.Soubor hosts je textový soubor, který je umístěn ve složce s operačním systémem a správce počítače může tento soubor upravit, jak uzná za vhodné.V tomto článku si povíme o tom, jak najít soubor hosts.

V závislosti na verzi operačního systému může být soubor hosts umístěn v různých složkách.

V moderních operačních systémech, jako je Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8, je soubor hosts umístěn ve složceWINDOWS \ system32 \ drivers \ etc \ .

Chcete-li procházet složkami, můžete při hledání požadovaného souboru tuto složku otevřít jedním kliknutím. Jednoduševyvolejte nabídku Runpomocí kombinace kláves Windows + R a zadejte příkaz % systemroot% \ system32 \ drivers \ etc . Poté se před vámi otevře složka, ve které je umístěn soubor hosts.

U starších operačních systémů lze v systémech Windows 2000 a Windows NT soubor hosts nalézt ve složceWINNT \ system32 \ drivers \ etc \ .A ve Windows 95, Windows 98 a Windows ME leží soubor hosts jednoduše ve složce Windows.

Jakmile najdete soubor hosts, můžete jej upravit .Chcete-li to provést, zkuste soubor otevřít obvyklým poklepáním.Po tom před vámiotevře se okno, ve kterém musíte vybrat program pro úpravu souboru.Protože soubor hosts je textový soubor - vyberte standardní program Poznámkový blok.

Poté se před vámi otevře okno programu Poznámkový blok, ve kterém se zobrazí obsah souboru.Chcete-li uložit změny, potřebujete práva správce.