Jak nakreslit tabulku v aplikaci Word

Word Text Editor je jeden z nejpokročilejších softwarových editorů.Nabízí obrovské množství funkcí pro strukturování textu.Můžete například vytvořit seznamy, nadpisy, oddíly, tabulky a další.

V tomto článku budeme hovořit o tabulkách.Zde se dozvíte, jak nakreslit tabulku v aplikaci Word.Tento článek bude relevantní pro všechny verze aplikace Word, včetně Word 2003, 2007, 2010, 2013 a 2016.

Word 2003

BTextový editor Word 2003 má dva způsoby vytváření tabulek.První metoda nabízí uživateli ručně nakreslit tabulku požadované velikosti.Abyste mohli tuto metodu použít, musíte otevřít nabídku „Tabulka“ a vybrat „Nakreslit tabulku“.

Poté se otevře malé plovoucí okno s názvem „Tabulky a hranice“.Ve výchozím nastavení je v něm aktivováno tlačítko pro kreslení tabulek (na obrázku pod ním je zobrazeno šipkou).Pomocí tohoto tlačítka musíte nejprve nakreslit rámec pro tabulku a poté sloupce a řádky.V případě potřeby můžete v okně Tabulky a ohraničení nakreslit tabulku libovolného typu a velikosti.V tomto případě můžete zvolit typ, tloušťku, barvu a další parametry čar.

Druhá metoda umožňuje okamžitě nakreslit tabulku ve správné velikosti.Abyste mohli tuto metodu použít, musíte otevřít nabídku „Tabulka - Vložit - Tabulka“.

Poté se zobrazí malá nabídka, ve které je třeba určitkterou tabulku chcete nakreslit.V této nabídce můžete nastavit počet sloupců, počet řádků a také nakonfigurovat automatický výběr šířek sloupců a styl celé tabulky.Po nastavení potřebných parametrů musíte kliknout na tlačítko „Ok“ a Word nakreslí požadovanou tabulku.

Panel nástrojů aplikace Word 2003 má navíc samostatné tlačítko pro rychlé vytváření malých tabulek.

Pomocí této tabulky můžete nakreslit tabulku o velikosti 4 x 5 buněk.

Word 2007, 2010, 2013 a 2016

Pokud používáte aplikaci Word 2007, 2010, 2013 nebo 2016, výše uvedené pokyny pro vás nebudou fungovat.Protože nové verze textového editoru Word používají úplně jiné rozhraní.

Chcete-li vytvořit tabulky, použijte tlačítko „Tabulka“ na kartě „Vložit“.Pomocí tohoto tlačítka můžete rychle nakreslit poměrně velký stůl.Stačí kliknout na tlačítko a vybrat požadovaný počet buněk.

Pokud potřebujete vytvořit opravdu velkou tabulku, můžete kliknout na tlačítko „Tabulka“ a vybrat možnost „Vložit tabulku“.

V tomto případě můžete ručně nastavit požadovaný počet sloupců a řádků a také nakonfigurovat automatický výběr šířek sloupců.

Pokud to nestačí, můžete požadovanou tabulku nakreslit ručně.Klikněte na tlačítko „Tabulka“ a vyberte možnost „Nakreslit tabulku“.

Poté se kurzor změní na tužku a pomocí ní můžete nakreslit tabulku libovolné velikosti a tvaru.Chcete-li změnit typ řádku,jeho tloušťku a barvu použijte nastavení na kartě „Návrhář“.