Jak nastavit citlivost myši v systému Windows 7 a Windows 10

Myš je jedním z hlavních zařízení pro zadávání informací do počítače a je velmi důležité, aby bylo pohodlné používat.K tomu je třeba správně nakonfigurovat citlivost myši.Nyní budeme hovořit o tom, jak nakonfigurovat citlivost myši v operačních systémech Windows 7 a Windows 10.

V operačních systémech Windows 7 a Windows 10 se citlivost myši nastavuje stejným způsobem, konkrétně prostřednictvím „Ovládacího panelu“.Proto, abyste mohli tento parametr změnit podle svých vlastních požadavků, musíte nejprve otevřít "Ovládací panely".Ve Windows 7 se to provádí velmi jednoduše, klikněte na tlačítko "Start" a vyberte "Ovládací panely".

Ve Windows 10 jsou věci trochu složitější.Zde musíte otevřít nabídku Start, vstoupit do vyhledávání „Ovládací panely“ a poté vybrat nalezenou aplikaci.

„Ovládací panel“ můžete otevřít také jinými způsoby, například můžete provést příkaz „ovládání“.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves Windows-R, v zobrazeném okně zadejte příkaz „control“ a stiskněte klávesu Enter.Tento způsob otevírání „Ovládacího panelu“ funguje stejně dobře ve Windows 7 a Windows 10.

Po otevření „Ovládacího panelu“ přejděte do části „Hardware a zvuk“.

A pak v podokně „Myš“.

V důsledku toho by se před vámi mělo objevit okno s vlastnostmi myši.K dispozici je několik karet, na které jsou zaměřena všechna nastavení týkající se myši.Například na první kartě, která se nazývá tlačítka myši, můžete vyměnit přiřazení tlačítek,upravte rychlost dvojitého kliknutí a povolte lepkavou myš.

Chcete-li upravit citlivost myši, přejděte na kartu „Nastavení indexu“ a posunutím ukazatele zvyšte nebo snižte citlivost.Poté pohybem myši zkontrolujte, zda je tato citlivost pro vás vhodná.Po výběru požadované citlivosti uložte nastavení pomocí tlačítka „Použít“.

Je třeba poznamenat, že ve Windows 10 v nabídce „Možnosti“ je také stránka s nastavením myši (oddíl „Zařízení - myš“).Dosud však není žádné nastavení citlivosti myši.Zde můžete vybrat pouze hlavní tlačítko myši a upravit rychlost rolování.

Možná v budoucích verzích systému Windows 10 vývojáři přidají tuto funkci, ale prozatím můžete změnit citlivost myši pouze pomocí klasického ovládacího panelu.

Nastavení citlivosti myši prostřednictvím ovladačů

Windows 7 a Windows 10 mají vestavěný ovladač myši, což je dostatečné pro fungování jakéhokoli podobného zařízení.Ale pro mnoho drahých myší výrobci vyrábějí své vlastní ovladače, které lze stáhnout z oficiálních stránek a nainstalovat do vašeho počítače.

Instalace ovladače od výrobce otevírá uživateli některé další možnosti.Například pomocí ovladačů můžete upravit citlivost myši.Následující obrázek ukazuje, jak nastavení citlivosti myši vypadají v ovladačích společnosti Logitech.

Chcete-li změnit citlivost, stačí přesunout kurzor doprava nebo doleva.Změny se aplikují automaticky.