Jak nastavit mikrofon na Skype

Skype je jedním z nejpopulárnějších programů pro komunikaci na internetu.Pomocí Skype můžete komunikovat pomocí textových zpráv, hlasu nebo videa.A pokud obvykle není problém s textovou korespondencí, pak se uživatelé při komunikaci pomocí hlasu a videa často setkávají se špatným zvukem.Nejčastěji je to špatný sluch, hluk, rušení a ozvěna.V tomto článku si povíme o tom, jak nastavit mikrofon ve službě Skype, aby vás tyto problémy již neobtěžovaly.

Systémová nastavení mikrofonu pro komunikaci ve Skype

Pokud máte problémy s mikrofonem na Skype, první věc, kterou potřebujeteZa tímto účelem zkontrolujte nastavení systémového mikrofonu.Systémová nastavení jsou nastavení mikrofonu v samotném operačním systému Windows.Chcete-li získat přístup k těmto nastavením, najděte ikonu reproduktoru na hlavním panelu (v pravém dolním rohu obrazovky) a klikněte na ni pravým tlačítkem.Poté se na obrazovce objeví malé menu, ve kterém musíte vybrat „Záznamová zařízení“.

Nastavení systému mikrofonu můžete otevřít také pomocí ovládacího panelu „ “.Chcete-li to provést, otevřete "Ovládací panely", přejděte do části "Hardware a zvuk - zvuk" a přepněte na kartu "Nahrávání".

V důsledku výše uvedených akcí by se před vámi na kartě „Záznam“ mělo otevřít okno „Zvuk“.TadyMěl by být zobrazen váš mikrofon.Pokud zde mikrofon není, není možná připojen k počítači nebo v počítači nejsou nainstalovány ovladače zvukové karty.V takovém případě tyto problémy opravte a poté se v Skype vraťte k nastavení mikrofonu.Pokud je mikrofon přítomen, musíte jej vybrat myší a kliknout na tlačítko „Vlastnosti“.

Poté se dostanete do okna s nastavením mikrofonu.Je zde několik karet.Na první kartě, která se nazývá „Obecné“, se musíte ujistit, že je mikrofon zapnutý.V dolní části okna je rozevírací seznam, tam by měla být vybrána hodnota „Použít toto zařízení (zapnuto)“.Jinak nebude v Skype slyšet žádný zvuk.

Následující karta se nazývá Poslouchat.Zde se musíte ujistit, že je funkce „Poslouchat z tohoto zařízení“ vypnutá.Protože tato funkce může vytvořit další echo při komunikaci ve Skype.

Další záložka se nazývá „Úrovně“ a je to nejdůležitější při nastavování mikrofonu v programu Skype.Zde lze změnit dvě hodnoty: Mikrofon a zisk mikrofonu.

  • Mikrofon je celková hlasitost vašeho mikrofonu.Čím vyšší je tato hodnota, tím lépe budete na Skype slyšet.Chcete-li začít, nastavte tuto hodnotu na maximum.Pokud je to nutné, snižte tuto hodnotu.
  • Zisk mikrofonu je nastavení, které vám umožní dále zesílit signál z vašeho mikrofonu.Pokud je na Skype těžké slyšet, nastavte tuto hodnotu na +10 dB nebo +20 dB.Jako poslední možnost, pokud je mikrofondocela tichý, můžete nastavit +30 dB.Existuje však riziko různých šumů a rušení.

Poslední karta nazvaná „Upřesnit“ obsahuje nastavení hloubky bitů a vzorkovací frekvence.Zde je nejlepší kliknout na tlačítko „Výchozí“, abyste nastavili výchozí hodnoty.

V tomto okamžiku je nastavení mikrofonu pro Skype téměř dokončeno.Vše, co pro vás zbývá, je jít přímo do Skype a zkontrolovat nastavení tam.

Nastavení mikrofonu Skype

Pro přístup k nastavení mikrofonu na Skype otevřete nabídku „Nástroje“ a poté vyberte „Nastavení“.

Po otevření nastavení Skype přejděte do části „Nastavení zvuku“.

Jak vidíte, je zde jen velmi málo nastavení.Zde lze pouze vybrat mikrofon ze seznamu, změnit hlasitost nebo zapnout funkci automatického ladění mikrofonu.