Jak nastavit úvodní obrazovku Windows 8

Na první pohled není úvodní obrazovka operačního systému Windows 8 příliš vhodná pro použití na běžném počítači.Zdá se, že nemůže nahradit obvyklou nabídku Start.Ale není tomu tak.Hlavní myšlenkou úvodní obrazovky je, že si ji každý uživatel může přizpůsobit tak, aby vyhovoval jejich potřebám.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak nastavit spouštěcí obrazovku systému Windows 8 tak, aby bylo vhodné s ní pracovat na běžném stolním počítači.

Odstraňte zbytečné dlaždice

První věc, kterou musíte udělat, je odstranit zbytečné dlaždice.Prohlédněte si všechny dlaždice umístěné na domovské obrazovce a odstraňte ty, které neplánujete používat.

Abyste se zbavili zbytečné dlaždice, klikněte na ni pravým tlačítkem a klikněte na tlačítko „Odepnout z úvodní obrazovky.

Přidejte potřebné programy

Nyní, když jste odstranili všechny zbytečné dlaždice, vypadá vaše domovská obrazovka pravděpodobně téměř prázdně.Musí být naplněna programy, které často používáte.

Existuje několik způsobů, jak opravit program na domovské obrazovce.Například pomocí kontextové nabídky v normálním rozhraní.

Za tímto účelem vyhledejte požadovaný program a klikněte pravým tlačítkem.V okně, které se otevře, vyberte položku „Připnout na úvodní obrazovku“.Poté se na domovské obrazovce objeví dlaždice s tímto programem.

Můžete také použít vyhledávání přímo na domovské obrazovce.Po nalezení požadovaného programu potřebujeteklikněte pravým tlačítkem a klikněte na tlačítko „Zamknout na úvodní obrazovce“.

Kromě programů lze na domovské obrazovce opravit libovolnou zkratku.Například zástupce, který vypíná počítač, nebo zástupce pro spuštění konkrétního webu.Tím se otevírají velké příležitosti pro přizpůsobení domovské obrazovky.

Seskupte dlaždice

Poté, co na vaší domovské obrazovce zůstanou jen ty nejpotřebnější programy, musíte je rozdělit do skupin.To vám umožní rychle najít ten správný program.

Seskupování dlaždic je velmi jednoduché.Jednoduše je můžete přetáhnout ze skupiny do skupiny.Chcete-li vytvořit novou skupinu, stačí přetáhnout jednu z dlaždic do volného prostoru.

Skupiny dlaždic mohou být navíc pojmenovány.Chcete-li to provést, podržte klávesu Cntrl a otočte kolečkem myši.Jakmile se měřítko původní obrazovky zmenší, musíte kliknout pravým tlačítkem na dlaždici a kliknout na tlačítko „Přiřadit jméno skupině“.