Jak obnovit smazané soubory

Pravděpodobně všichni byli v situaci, kdy se ukázalo, že velmi potřebný soubor byl vymazán.Pokud je uživatel chycen v podobné situaci, musí znovu provést veškerou práci.Existuje však i jiná cesta.Ve většině případů je zachována možnost jednoduše obnovit odstraněný soubor.V tomto článku si povíme o tom, jak obnovit smazané soubory pomocí bezplatného programu Piriform Recuva.

Program je zcela zdarma Piriform Recuva.Můžete si jej stáhnout z oficiálních stránek.Kromě toho má tento program všechny potřebné funkce a také jednoduché a intuitivní rozhraní.Tento program se bude moci zabývat každý uživatel.

Před zahájením obnovy odstraněných souborů je třeba poznamenat jeden velmi důležitý bod.Po úplném smazání souboru (vyprázdnění koše nebo použití kombinace kláves Shift-Delete) je místo, které tento soubor zabíral, označeno jako volné.Každý nový soubor, který uložíte na stejnou jednotku, tedy může mít stejné místo jako odstraněný soubor.V této situaci budou data zcela přepsána, tj. Fyzicky odstraněna z disku.

Je proto velmi důležité, aby po odstranění souboru nebyly na stejnou jednotku ukládány žádné nové soubory.Pokud po odstranění souborů potřebujete stáhnout program pro obnovu (například Piriform Recuva), musíte jej stáhnout na jiný disk.Musíte nainstalovat program pro obnovu smazaných souborů na jinou jednotku.Jinak riskujete úplnězničit smazané soubory.

Obsah
  1. Jak obnovit smazané soubory pomocí programu Recuva
  2. Další programypro obnovu smazaných souborů
Jak obnovit smazané soubory pomocí programu Recuva

Teoretická příprava tedy může být považována za úplnou, pokračujte obnovení souborů, které byly odstraněny z koše.Na jednotce F byly vytvořeny a vzdáleně vytvořeny tři dokumenty aplikace Microsoft Word.Nyní se je pokusíme obnovit.Spusťte program Recuva.Když začnete, uvidíte okno „Průvodce Recuva“, klikněte na tlačítko „Další“.

V dalším okně vyberte typ souborů, které chceme obnovit.Vyberte požadovaný typ a klikněte na tlačítko „Další“.Pokud váš typ souboru není v seznamu, vyberte možnost „Jiné“.V tomto případě uvidíte soubory všech typů.

Dále musíte určit umístění, kde byly dříve smazané soubory.V našem případě se jedná o jednotku F. Při určování umístění souborů zkuste být co nejpřesnější.Pokud zadáte konkrétní složku, bude vyhledávání smazaných souborů velmi rychlé.

V poslední fázi stačí kliknout na tlačítko „Start“.Můžete zde také povolit funkci hloubkové analýzy.Měl by být použit, pokud normální vyhledávání odstraněných souborů nevrátilo výsledky.

Bingo!Po krátkém hledání program vrátil seznam odstraněných souborů.

Označíme soubory, které je třeba obnovit, a klikneme na tlačítko „Obnovit“.

Po kliknutí na tlačítko „Obnovit“ se zobrazí okno, ve kterém musíte vybrat složku pro uložení obnovených souborů.

Po dokončení obnovy odstraněných souborů zobrazí Piriform Recuva zprávu.

Zkontrolujeme obnovené soubory - vše nové.Žádné poškození.Obnova smazaných souborů se rozběhla.

Další programy pro obnovu smazaných souborů

Kromě Piriform Recuva existují i ​​jiné hodné programy pro obnovu smazaných souborů.Mezi ty bezplatné patří: PC INSPECTOR Obnova souborů a Obnova.

Existuje mnohem více placených programů tohoto druhu: Undelete Plus, Recover My Files, O&O UnErase, EasyRecovery, Runtime GetDataBack, Active @ File Recovery, Wondershare Data Recovery a mnoho dalších.