Jak obnovit smazané soubory z jednotky Flash

V současné době flash disky jsou jedním z hlavních způsobů přenosu dat.Proto při práci s jednotkami flash není ztráta dat neobvyklá.Někdy se to stane kvůli infekci viry, někdy kvůli společné chybě.V každém případě se uživatel po takovém incidentu potýká s otázkou, jak obnovit smazané soubory z USB flash disku.V tomto článku se pokusíme tento problém vyřešit.

Proces obnovy smazaných souborů z USB flash disku se příliš neliší od procesu obnovy souborů z pevného disku.První věc, kterou musíte udělat v případě takové nouze, je zastavení záznamu na USB flash disk.Jakmile pochopíte, že jste odstranili potřebný soubor, nemůžete na USB flash disk nic napsat.V opačném případě lze nové zaznamenané soubory zapsat na soubory, které jste právě přidělili, a to nevyhnutelně povede k úplnému a neodvolatelnému zničení vašich dat.

Chcete-li obnovit smazané soubory z USB flash disku, můžete použít jakýkoli program určený k obnovení dat.Například použijte program Piriform Recuva.Tento program je distribuován zcela zdarma a lze jej stáhnout z oficiálních stránek.

Kromě Piriform Recuva můžete použít další programy pro obnovu dat.Například existují bezplatné programy PC INSPECTOR Obnova souborů a Obnova.Kromě toho existuje mnoho placených programů pro obnovu dat, například Undelete Plus, O&O UnErase, Recover My Files, Runtime GetDataBack, EasyRecovery, Wondershare Data Recovery, Active @ File Recovery a mnoho dalších.

Jakobnovit smazané soubory z jednotky flash pomocí programu Piriform Recuva

Spusťte program Piriform Recuva.Po otevření programu se před vámi objeví okno „Průvodce Recuva“.Pomocí tohoto průvodce můžete snadno a rychle obnovit smazané soubory z jednotky USB Flash nebo jiné jednotky.Chcete-li přejít na další okno průvodce, klikněte na tlačítko „Další“.

Dále se před vámi otevře okno, ve kterém musíte určit typ souborů, které chcete obnovit.Pokud tento seznam neobsahuje požadovaný typ souboru nebo chcete obnovit soubory různých typů, musíte vybrat "Různé".V takovém případě program vyhledá odstraněné soubory všech typů.

Po výběru typu souboru musíte určit umístění, kde byly smazané soubory.Pomocí možnosti „V zadaném umístění“ vyberte jednotku USB Flash, ze které chcete soubory obnovit.Pokud znáte složku, kde byly odstraněné soubory umístěny, můžete určit cestu k této složce.Tím se proces vyhledávání souborů výrazně urychlí.

Poté uvidíte poslední okno.Chcete-li zahájit vyhledávání odstraněných souborů na USB flash disku, klikněte na tlačítko "Start".

Zde lze rovněž uvést tzv. „Hloubkovou analýzu“.Tato funkce bude užitečná, pokud jste již spustili vyhledávání souborů, ale nenašli jste nic.Aktivace této funkce výrazně prodlouží dobu vyhledávání.

Po dokončení vyhledávání otevře program Piriform Recuva okno se seznamem nalezených.Pokud jste vše udělali správně, bude seznam obsahovat potřebné soubory.

Za účelemobnovit smazané soubory, označit je v seznamu nalezených souborů a kliknout na tlačítko „Obnovit“.

Dále budete muset určit složku, do které chcete uložit obnovené soubory.To je vše, proces obnovení smazaných souborů z jednotky Flash je dokončen, vaše soubory budou přesunuty do vybrané složky.