Jak obnovit soubory smazané z koše

Při práci s počítačem musíme soubory pravidelně mazat.Není proto překvapivé, že někdy existují situace, kdy jsou soubory, které potřebujeme, omylem vymazány.Ve většině případů je můžeme obnovit z koše, ale pokud se po odstranění koše vyprázdní, situace se stane vážnější.Je problém, jak obnovit soubory odstraněné z koše.

K vyřešení tohoto problému je třeba uchýlit se k programům pro obnovu dat.V tomto článku si ukážeme, jak se to dělá na příkladu programu Recuva.Tento program je zcela zdarma a má velmi jednoduché a intuitivní rozhraní.Je proto ideální pro méně zkušené uživatele.

Krok č. 1. Spusťte program Recuva a klikněte na tlačítko „Další“.

Ihned po spuštění programu Recuva se zobrazí průvodce obnovením souborů.Pokud kliknete na tlačítko „Další“, program bude nadále pracovat v režimu „Průvodce“.Zatímco když kliknete na tlačítko „Zrušit“, otevře se standardní rozhraní programu Recuva.Pokud máte málo zkušeností s obnovováním souborů, je lepší kliknout na tlačítko „Další“ a použít průvodce.V tomto článku se budeme zabývat touto možností.

Krok č. 2. Vyberte typ souboru.

Dalším krokem je výběr typu souboru.Zobrazí se seznam nejběžnějších typů souborů.Vyberte typ souborů, které chcete obnovit.Pokud jste například smazali fotografie, pakvyberte typ „Obrázky“, pokud jste odstranili dokumenty Word /Excel, pak vyberte typ „Dokumenty“.Pokud potřebujete obnovit soubory různých typů nebo pokud požadovaný typ není v tomto seznamu, vyberte možnost „Všechny soubory“.

Krok č. 3. Vyberte umístění pro ukládání souborů.

Dále musíte uvést, kde byly uloženy soubory, které chceme obnovit.Pokud si přesně pamatujete složku, ve které byly soubory umístěny, vyberte možnost „V zadaném umístění“ a pomocí tlačítka „Procházet“ vyberte složku, ve které byly soubory, které byly odstraněny z koše.Určení přesného umístění souborů by mělo usnadnit jejich obnovu.

Pokud si nepamatujete, ve které složce byly soubory před odstraněním z koše, vyberte možnost „V koši“.V takovém případě program Recuva vyhledá všechny soubory, které byly odstraněny z koše.

Krok č. 5. Zahájíme hledání souborů.

Tím je nastavení dokončeno a program vás požádá o kliknutí na tlačítko „Start“.

Po kliknutí na tlačítko „Start“ se spustí analýza disku.Čas potřebný k hledání souborů odstraněných z koše závisí na rychlosti pevného disku a na nastaveních, která jste zadali dříve.

Po dokončení analýzy se zobrazí seznam nalezených souborů.

Krok č. 5. Obnovíme soubory smazané z koše.

Po nalezení souborů je můžeme obnovit.Za tímto účelem zaškrtněte políčka před potřebnými soubory a klikněte na tlačítko „Obnovit“.

Poté se objeví oknokam chcete umístit obnovené soubory.

Poté bude zahájeno obnovení souborů.Čas potřebný k obnovení souborů závisí na jejich počtu, velikosti a rychlosti pevného disku.

Po obnovení všech odstraněných souborů se zobrazí okno s informacemi o počtu obnovených souborů a době, kterou jste potřebovali.

Jak vidíte, soubory smazané z koše byly bez problémů obnoveny.Současně bylo na restaurování vynaloženo jen několik minut času.